X
تبلیغات
نمونه کار

نمونه کار

پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

download (1)

 

 

 • پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید
  پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 19 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 5

  پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید بر گرفته شده از پایان نامه تایید شده کارشناسی ارشد

  قیمت فایل فقط 4,000 تومان

  خرید

   

  دانلود پرسشنامه پایان نامه  رشته مدیریت

  پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

   

  *** این پرسشنامه بر گرفته شده از پایان نامه تایید شده کارشناسی ارشد می باشد  و روایی و پایایی آن مورد تأیید قرار گرفته است.

  پرسشنامه ایی که ملاحظه می فرمایید به منظور بررسی شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید(مطالعه موردی: شركت های تولیدی و صنعتی استان مرکزی) تهیه گردیده است. نظرات شما می تواند در  ارزیابی مناسب و دقیق این مطالعه  موثر باشد ، لذا خواهشمند است در پر كردن پرسشنامه نهایت تمركز و دقت را مبذول دارید.داده های حاصل از پرسشنامه محرمانه بوده و به جز استفاده آماری ، به منظور دیگری مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.جهت تكمیل كردن این پرسشنامه ، ابتدا هر عبارت را به دقت خوانده و پس از اطمینان از پاسخ موردنظر از شماره 1 تا 5 یك گزینه را به شرح زیر انتخاب كنید:

  مقیاس طیف لیکرت

  کاملا موافقم

  موافقم

  نمی دانم/ خنثی

  مخالفم

  کاملا مخالفم

  دانشگاه

  واحد اراک

  دانشکده مدیریت گروه مدیریت دولتی

  پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسیارشد

  گرایش : تحول

  عنوان: 

  بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید

  (مطالعه موردی: شركت های تولیدی و صنعتی استان مرکزی)

  استاد راهنما :

  دکتر علی نوری مطلق

   دارای 25 سوال است

  تمایل رابطه 5 سوال

  كاملاً موافقم

  موافقم

  تا حدودی

  مخالفم

  كاملاً مخالفم

  تمركزگرایی 4 سوال

  كاملاً موافقم

  موافقم

  تا حدودی

  مخالفم

  كاملاً مخالفم

  رسمی سازی 4 سوال

  عدم اطمینان تكنولوژیك 3 سوال

  لطفاً در مورد پرسشهای زیر با عبارات خیلی كم ........ خیلی زیاد اظهار نظر فرمائید .

  قابلیت هوش بازاریابی  5 سوال

  خیلی كم

  كم

  متوسط

  زیاد

  خیلی زیاد

  عملكرد واحد تجاری 4 سوال

  قیمت فایل فقط 4,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پرسشنامه بررسی و شناسایی تاثیر تمایل رابطه ای و هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید , پرسشنامه تمایل رابطه ای , پرسشنامه هوش بازاریابی , پرسشنامه قابلیت توسعه محصول جدید , پرسشنامه تاثیر تمایل رابطه ای بر قابلیت توسعه محصول جدید , پرسشنامه تاثیر هوش بازاریابی بر قابلیت توسعه محصول جدید


برچسب‌ها: پرسشنامه,بررسی,و,شناسایی,تاثیر,تمایل,رابطه,ای,و,هوش,بازاریابی,بر,قابلیت,توسعه,محصول,جدید,
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت ۱۸:۳۲ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید

این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید

     konkor                                 

 

 • این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید

  عدم رابطه با شوهر باعث بریدن آلت تناسلی وی توسط همسر خشمگین شد. زنی که در حسرت رابطه جنسی با شوهرش بود آلتِ جنسی شوهر سرد مزاجش را بعد از 10 سال تحمل عدم نزدیکی با وی برید به گزارش پارس ناز این زن که از ممانعت شوهرش از نزدیکی و دخول – صبرش به سر رسیده بود – خشمش را سر آلت تناسلی شوهرش خالی کرد

  بریدن آلت تناسلی شوهر  ریتا یاد او 28 ساله بعد از ده سال رد مقاربت جنسی از سوی شوهرش صبح روز پنج شنبه هفته گذشته در خانه شان در غازی آباد اوتر پردیس یکی از ایالت های‌ شمالی هند به اوحمله کرده و آلت تناسلی او را با چاقو برید.

  این زن هندی میگوید که شوهرش در مدت 11 سال عروسی آنها 10 سال می شود که با او هرگر مقاربت جنسی نداشته و اطمینان دارد که شوهرش با کس دیگری رابطه داشته است.این زن میگوید که “او همیشه به من میگفت از من نفرت دارد و همه ی ي روزه با هم می جنگیدیم.

  او میگفت حتا از دیدن به طرف من متنفر است.این زن هندی همچنان میگوید که شوهرش همواره او را از داشتن ارتباط با خانم دیگری تهدید می‌کرد و این کار باعث شده بود که از داشتن فرزند ناامید شود.

  این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید

  ریتا یاداو بعد از بریدن آلت تناسلی شوهرش، خود را به مرکز محلی پلیس تسلیم کرد.

  به گزارش پارس ناز ریتا یاداو که اکنون در زندان است می‌گوید وقتی که من التماس می‌کردم که فرزند داشته باشیم، او اعتراف کرد که کسی دیگری را دوست دارد. من سال ها با شکنجه و عذاب از سوی شوهرم زندگی کردم اما دیگر تحمل نتوانستم.

  این زن 28ساله هندی که شوهرش یک تاکسی ران است و از طرف شب کار می کند گفته که صبح روز پنج شنبه وقتی که شوهرش از کار به خانه برگشت، برای دوش گرفتن به حمام رفت اما وقتی که از حمام بیرون شد، به او حمله آور شده و با ضربه ای او را بی هوش ساختم. سپس با استفاده از چاقو آلت تناسلی او را بریدم.


  حتماً بخوانید : همه چیز در مورد راه افزایش سایز آلت تناسلی مردانه


  این زن پس از بریدن آلت تناسلی شوهرش او را در داخل حمام زندانی می کند و خود را به مرکز محلی پلیس تسلیم می‌نماید.منابع میگویند که یکی از دوستان وید پراکاش پس از ارتباط با او، این مردرا به بیمارستان جیپی انتقال می دهد.

  این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید

  جی پراکاش چاوبی، بازرس مرکز محلی پولیس خورا می‌گوید که این زن با تسلیم شدن به پلیس به جرم اش اعتراف کرده و تمامی جریان را توضیح داده است. او اعتراف کرده که در اثر قهر بر شوهرش حمله آور شده و اقدام به این عمل نموده است.

  وید پراکاش مردی که آلت تناسلی اش بریده شد یک تاکسی ران است و از صبح تا شب کار می کند دکتر سوبارب گوپتا، جراح بیمارستانی که این مرد هندی در آن بستری است گفته است وقتی که وید پراکاش به بیمارستان آورده شد، در وضعیت بدی قرار داشت و خون زیادی از دست داده بود. ما با عمل جراحی فوری توانستیم زندگی و عضو بدن او را نجات دهیم.

  دکتران در این بیمارستان توانستند پس از پنج ساعت جراحی آلت تناسلی این مرد را پیوند بزنند. ریتا یاداو هنوز بر اساس ماده 326 قانون جزای هند در زندان به سر میبرد.


برچسب‌ها: این,مرد,هیچ,رابطه,جنسی,با,خانمش,نداشت,همسرش,آلت,تناسلی,او,را,برید,
+ نوشته شده در شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت ۰۵:۱۹ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان

مرجع فایلهای آموزشی | بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مرجع فایلهای آموزشی | بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان

  بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان


  بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان
  دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار

  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 904 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 252

  هدف از این پایان نامه سبک رهبری توانمندساز مدیریت دانش در صندوق ضمانت صادرات ایران بر اساس مدل باس مورد بررسی قرار می گیرد

  قیمت فایل فقط 147,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش بیمه

  بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان

  چکیده:

  در عصری که اقتصادش بر چرخ دانش می گردد، دانش به عنوان یک فاکتور حیاتی در حفظ مزیت رقابتی پایدار در سازمان ها محسوب می شود. امروزه هنر مدیریت در سازمان ها در حال تبدیل شدن به هنر «مدیریت دانش» است و رهبری یعنی فراهم کردن شرایط مناسب برای تولید دانسته های ارزشمند از طریق تفکر نیروی انسانی و به انجام رسانیدن این کار به طریقی که افراد را به مسئولیت پذیری شخصی ترغیب کند. عامل رهبری نقش کلیدی در پیاده سازی موفق مدیریت دانش در سازمان ها ایفا می کند، لذا در این پژوهش به بررسی رابطه بین مدیریت دانش و سبک رهبری و همچنین تبیین سبک رهبری توانمندساز مدیریت دانش پرداخته شد. 

  جامعه آماری این پژوهش را کارکنان صندوق ضمانت صادرات ایران تشکیل می دهند. تحقیق حاضر بر اساس هدف کاربردی و به لحاظ ماهیت و روش از نوع تحقیقات توصیفی و همبستگی است. برای بررسی رابطه بین متغییرهای مکنون از تحلیل رگرسیون مبتنی بر نرم افزار spss و تحلیل عاملی و مدل سازی معادلات ساختاری مبتنی بر واریانس بر اساس نرم افزار pls استفاده شد. همسو با فرضیات پژوهش، ضرایب همبستگی نشان می دهد بین سبک های رهبری تحول آفرین و تبادلی با مدیریت دانش رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد و در مورد سبک رهبری عدم مداخله گر، معنی داری رابطه میان این متغییر و متغییر مدیریت دانش تأیید نگردید. در نهایت نیز سبک رهبری تبادلی به عنوان سبک رهبری توانمندساز مدیریت دانش در این سازمان شناسایی شد.

  واژگان کلیدی:

  مدیریت دانش

  رهبری دانش

  رهبری تحول آفرین

  رهبری تبادلی

  رهبری عدم مداخله گر

   مقدمه 

  در دنیای پویای امروز، سازمان ها به طور مداوم در جستجوی راهی برای سازگار ساختن خود با شرایط جدیدند که آن ها را در جهت بقا در یک محیط رقابتی آماده سازد. رشد اقتصاد دانش محور تأکید بر ارزش اطلاعاتی دارد که مزیت رقابتی ایجاد می کند، این اطلاعات به شرکت ها کمک می کند تا از سرمایه های دانش خود در گذشته استفاده نموده و در آینده به طور اثربخش تری عمل نمایند. در چنین شرایطی از دنیای امروز عجیب نیست که مفاهیمی چون مدیریت دانش به عنوان یکی از محبوب ترین دیدگاه های مدیریت تغییر استراتژیک در اوایل قرن بیست و یکم پدیدار شوند. برای سازمان های مدرن دانش یک منبع استراتژیک است که باید در جهت بقا و حفظ مزیت رقابتی ایجاد گردد (Hung et al ,2010). 

  دراکر (1993) دانش را در کنار سرمایه و نیروی کار به عنوان تنها منبع معنادار اقتصادی در جوامع دانشی مطرح کرد. بنابراین تمرکز بر دانش و مدیریت دانش نیاز اساسی سازمان ها می باشد. سازمان هایی که در زمینه ی مدیریت دانش موفق اند تمایل دارند، دانش را به عنوان یک دارایی مورد توجه قرار دهند و ارزش ها و هنجارهای سازمانی، که خلق و تسهیم دانش را حمایت می کند توسعه دهند (Keran et al,2013). دانش به عنوان یک منبع کلیدی برای دستیابی به مزیت رقابتی پایدار است. 

  در پاسخ به محیط های رقابتی شدید بسیاری از سازمان ها جهت موفقیت کسب و کارشان به استفاده و مدیریت بهتر دانش در سازمان روی آورده اند (Wu,2012). مدیریت دانش، نگهداری و توزیع دانش در یک سازمان را به منظور دستیابی به مزیت رقابتی تسهیل می کند. به عبارتی مدیریت دانش مفهوم گسترده ایست که بیانگر کلیه ی فرآیندهایی که سازمان از طریق آن دانش را گسترش می دهد می باشد که این فرآیندها شامل :کسب، نگهداری و ذخیره، توزیع، تسهیم و کاربرد دانش در یک سازمان است (Keran et al,2013). 

  مدیریت دانش به خودی خود در سازمان پا نمی گیرد .اجرای برنامه های مدیریت دانش نیازمند رهبری و اداره مؤثر دانش در کلیه ی سطوح سازمانی است. در سازمانی که مفهوم رهبری دانش در آن تحقق یافته است، دانش به عنوان یک منبع راهبردی سازمان مطرح می باشد که برای مدیریت این منبع ارزشمند، طرح راهبردی مدونی بر اساس چشم انداز و مدیریت دانش سازمان تدوین شده است (ابطحی و صلواتی ،1385). 

  فهرست مطالب

  فصل اول : کلیات تحقیق

  1-1 مقدمه 1

  2-1 بیان مسئله 

  3-1 اهمیت و ضرورت موضوع  2

  4-1 چارچوب نظری تحقیق    3  

  5-1 سؤالات تحقیق  7

  1-5-1  سؤال اصلی تحقیق 

  2-5-1  سؤالات فرعی تحقیق  7

  6-1 فرضیات تحقیق   7

  1-6-1 فرضیه اصلی تحقیق  7

  2-6-1 فرضیات فرعی تحقیق  8

  7-1 اهداف تحقیق یا نتایج مورد انتظار  8

  8-1 قلمرو تحقیق     8 

  1-8-1 قلمرو مکانی 

  2-8-1 قلمرو زمانی  8

  9-1 روش گرآوری داده ها   8 

  10-1 روش تحلیل داده ها  9

  11-1 روش نمونه گیری و تخمین حجم نمونه  9

  12-1 موانع و محدودیت های تحقیق  10

  13-1 نقشه راه   10

  14-1 تعاریف واژگان و اصطلاحات  11

  فصل دوم : مبانی نظری تحقیق

  1-2 مقدمه  16

  2-2 تعارف مدیریت دانش  17

  3-2 تاریخچه مدیریت دانش    19   

  4-2 مدل های مدیریت دانش  20

  1-4-2 مدل هفت سی  21 

  2-4-2 مدل شش گانه استیو هالس  21

  3-4-2 مدل رن جانسون  23

  4-4-2 مدل کاربست مدیریت دانش در سازمان های دولتی ایران 24

  5-4-2 مدل چارچوب ستون های مدیریت دانش  24 

  6-4-2 مدل چارچوب مفهومی توسعه شاخص های KMC در اثربخشی مدیریت دانش  25

  7-4-2 مدل سنگ بنای مدیریت دانش  26

  5-2 تعاریف ابعاد اصلی فرآیند مدیریت دانش  29

  1-5-2 خلق و کسب دانش  29

  2-5-2 تسهیم دانش  30 

  3-5-2 کاربرد دانش  32 

  4-5-2 نگهداری و ذخیره دانش  33

  5-5-2 فرآیند ارزیابی و بازخور  34

  6-2 تعاریف رهبری  34 

  7-2 تمایز بین رهبری و مدیریت  35

  8-2 مکاتب رهبری  37

  1-8-2 مکتب صفات شخصی  38

  2-8-2 مکتب رفتاری  39 

  1-2-8-2 مطالعات دانشگاه آیوا 40

  2-2-8-2 نظریه مطالعات میشیگان  41

  3-2-8-2 مطالعات اوهایو  41

  4-2-8-2 نظریه شبکه مدیریت  42

  5-2-8-2 نظریه چهار سبک رهبری  44

  3-8-2 مکتب اقتضایی 44

  1-3-8-2 نظریه پیوستاری رهبری 44

  2-3-8-2 نظریه رهبری مبتنی بر موقعیت(رهبری وضعیتی) 45

  3-3-8-2 نظریه رهبری اقتضایی فیدلر  47

  4-3-8-2 نظریه مسیر-هدف 48

  5-3-8-2 تئوری تعامل رهبر- عضو (LMX)  50 

  4-8-2 مکاتب نوین رهبری  51 

  1-4-8-2 نظریه جانشین های رهبری  51

  2-4-8-2 نظریه اسنادی رهبری  51

  3-4-8-2 نظریه رهبری تحول آفرین و تبادلی  52

  9-2 رهبری تحول آفرین  53

  1-9-2 نفوذ آرمانی  55

  1-1-9-2 ویژگی های آرمانی  56

  2-1-9-2 رفتارهای آرمانی  56

  2-9-2 انگیزش الهام بخش  56

  3-9-2 ملاحظات فردی  57

  4-9-2 ترغیب ذهنی  58

  10-2 نظریه های مختلف مربوط به رهبری تحول آفرین  60

  1-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین برنز  60

  2-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین بنیس و نانوس 60 

  3-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین شاین  61

  4-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین تیچی و دیونا  62 

  5-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین شرمر هورن  62

  6-10-2 نظریه رهبری تحول آفرین باس  63

  7-10-2 نظریه باس و آوولیو 64

  11-2 رهبری تبادلی  64

  1-11-2 ابعاد اصلی رهبری تبادلی  65 

  1-1-11-2 پاداش های مشروط  65

  2-1-11-2 مدیریت بر مبنای استثناء فعال  65

  3-1-11-2 مدیریت بر مبنای استثناء منفعل  66

  12-2 رهبری عدم مداخله گر 66

  13-2 رهبری و مدیریت دانش  67

  14-2 ابعاد و ویژگی های رهبری  71

  15-2 صندوق ضمانت صادرات ایران  74

  16-2 تاریخچه صندوق ضمانت صادرات ایران 74

  17-2 ریسک های تحت پوشش صندوق  75

  1-17-2 ریسک های تجاری  75

  2-17-2 ریسک های سیاسی 75

  18-2 خدمات ارائه شده توسط صندوق 76

  1-18-2 اعتبارسنجی خارجی  76

  2-18-2 اعتبارسنجی داخلی 76

  3-18-2 صدور انواع بیمه نامه 76

  1-3-18-2 بیمه نامه کل گردش صادرات 76

  2-3-18-2 بیمه نامه خاص صادرات 77

  3-3-18-2 بیمه نامه صدور خدمات فنی مهندسی 77

  4-3-18-2 بیمه نامه سرمایه گذاری 77

  5-3-18-2 بیمه نامه بلا اثر شدن قرارداد صادراتی 78

  6-3-18-2 بیمه نامه خرید دین اسناد صادراتی  78

  7-3-18-2 بیمه نامه تضمین اعتبارات بانک بابت تضمین اعتبارات دیداری  78

  4-18-2 صدور انواع ضمانت نامه   78

  1-4-18-2 ضمانت نامه اعتباری تولیدی  78

  2-4-18-2 ضمانت نامه اعتباری ریالی  79

  3-4-18-2 ضمانت نامه اعتباری ارزی  79

  4-4-18-2 ضمانت نامه پوشش اعتبار خرید 79

  19-2 بخش دوم: پیشینه تحقیق 80

  1-19-2 تحقیقات انجام شده در زمینه مدیریت دانش  80 

  2-19-2 تحقیقات انجام شده در زمینه رهبری تحول آفرین 83 

  23-19-2 تحقیقات انجام شده در زمینه مدیریت دانش و رهبری  85 

  20-2 مدل پیشنهادی تحقیق  88

  فصل سوم : روش تحقیق

  1-3 مقدمه 90

  2-3 هدف تحقیق   90 

  3-3 نوع تحقیق  91

  4-3 روش تحقیق  91 

  5-3 جامعه و نمونه آماری  91 

  6-3 روش گردآوری اطلاعات 92 

  1-6-3 منابع اولیه  92

  2-6-3 منابع ثانویه  92

  7-3 ابزار گردآوری اطلاعات  92

  8-3 روایی و پایایی پرسشنامه  92

  1-8-3 پرسشنامه رهبری چند عاملی باس و آوولیو 92

  1-1-8-3 پایایی (اعتماد) پرسنامه رهبری چند عاملی  93

   2-1-8-3 روایی (اعتبار) پرسنامه رهبری چند عاملی  93

  3-1-8-3 شاخص های مورد سنجش در پرسشنامه رهبری چند عاملی  94 

  2-8-3 پرسشنامه مربوط به متغییر مدیریت دانش  96

  1-2-8-3 پایایی پرسشنامه مدیریت دانش  97

  2-2-8-3 روایی (اعتبار) پرسشنامه مدیریت دانش 98

  3-8-3 پایایی کلی پرسشنامه  98

  4-8-3 روایی کلی پرسشنامه  99

  9-3 مدل تحلیلی پژوهش  100

  10-3 روش تحلیل داده ها  102

  فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ها

  1-4 مقدمه  104

  2-4 تحلیل با استفاده از آمار توصیفی  104 

  1-2-4 درصد فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ جنسیت  104 

  2-2-4 درصد فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ تحصیلات  105

  3-2-4 درصد فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ سمت شغلی  106

  4-2-4 درصد فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ سمت شغلی 106

  3-4 تحلیل با استفاده از آمار استنباطی  107 

  4-4 آزمون هم خوانی داده های مدیریت دانش و سبک رهبری با توزیع نرمال  107

  5-4 تحلیل آماری فرضیه اصلی تحقیق  112

  6-4 تحلیل آماری فرضیات فرعی تحقیق  113

  1-6-4 تحلیل آماری مربوط به فرضیه فرعی اول  113

  2-6-4 تحلیل آماری مربوط به فرضیه فرعی دوم 114

  3-6-4 تحلیل آماری مربوط به فرضیه فرعی سوم  115

  4-6-4 تحلیل آماری مربوط به فرضیه فرعی چهارم  116

  7-4 نتایج تحلیل مبتنی بر حداقل مربعات جزئی(PLS) 117

  1-7-4 تحلیل عاملی متغییرهای مدل تحقیق  117

  2-7-4 مدل مفهومی تحقیق در قالب مدل سازی معادلات ساختاری  119

  3-7-4 نمودار مسیر و آزمون فرضیات با استفاده از مدل سازی معادلات ساختاری  120

  4-7-4 ضریب تعیین (R2) 123

  8-4 نتایج کلی حاصل از تحلیل فرضیات تحقیق  123

  فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

  1-5 مقدمه  126

  2-5 نتایج تحقیق  127

  1-2-5 نتایج مربوط به متغییر مدیریت دانش  127

  2-2-5 نتایج مربوط به متغییر سبک رهبری  128

  3-2-5 نتایج مربوط به رابطه میان متغییرهای مکنون تحقیق  129

  3-5 مدل مفهومی اولیه تحقیق  130

  4-5 مقایسه مدل اولیه و مدل نهایی تحقیق  131

  5-5 جنبه نوآوری تحقیق  132

  6-5 محدودیت های تحقیق  132

  7-5 پیشنهادهای تحقیق  132

  1-7-5 پیشنهادهایی بر اساس یافته های تحقیق  132

  2-7-5 پیشنهادهایی برای تحقیقات آتی  134

  فهرست جداول

  جدول 1-2 تعاریف مختلف مدیریت دانش  18

  جدول 2-2 گاه شمار مدیریت دانش  20 

  جدول 3-2 مدل های مختلف مدیریت دانش  28

  جدول 4-2 تفاوت بین رهبری و مدیریت  36

  جدول 5-2 خلاصه نظریه های رهبری  37

  جدول 6-2 ویژگی های شخصی و خصوصیات شخصیتی رهبری 39

  جدول 7-2 سبک های رهبری لیکرت 44

  جدول 8-2 جانشین های رهبری  51

  جدول 1-3 نتیجه آزمون آلفای کرونباخ گویه های مدیریت دانش  97

  جدول 2-3 نتیجه آزمون دو نیم سازی گویه های مدیریت دانش  98 

  جدول 3-3 نتیجه آزمون آلفای کرونباخ گویه های پرسشنامه  98

  جدول 4-3 آلفای کرونباخ مربوط به متغییرهای مکنون مدل  99 

  جدول 5-3 ضریب پایایی مرکب مربوط به متغییرهای مکنون مدل  99

  جدول 6-3 ضریب روایی همگرا مربوط به متغییرهای مکنون مدل  100

  جدول 7-3 مدل تحلیلی پژوهش  101

  جدول 1-4 نتایج تحلیل رگرسیون مربوط به فرضیه اصلی اول  113

  جدول 2-4 نتایج تحلیل رگرسیون مربوط به فرضیه فرعی اول  114

  جدول 3-4 نتایج تحلیل رگرسیون مربوط به فرضیه فرعی دوم 115

  جدول 4-4 نتایج تحلیل رگرسیون مربوط به فرضیه فرعی سوم  116

  جدول 5-4 ضرایب آزمون تحلیل رگرسیون درباره میزان تأثیر سبک های رهبری بر مدیریت دانش  117

  جدول 6-4 ضرایب مسیر متغییرهای مکنون مدل 121

  جدول 7-4 نتایج کلی حاصل از تحلیل فرضیات تحقیق  124

  فهرست شکل ها

  شکل 1-1 مدل چند گانه رهبری

  شکل 2-1 مدل سنگ بنای مدیریت دانش  6

  شکل 3-1 نقشه راه انجام تحقیق  10

  شکل 1-2 مدل مبتنی بر فرآیندهای دانش  22

  شکل 2-2 مدل مدیریت دانش با توجه به ساختار کار  23

  شکل 3-2 مدل پیشنهادی ابطحی- صلواتی برای کاربست مدیریت دانش در سازمان های دولتی ایران  24

  شکل 4-2 مدل چارچوب مفهومی توسعه شاخص های KMC در اثربخی مدیریت دانش  25

  شکل 5-2 مدل سنگ بنای مدیریت دانش  26 

  شکل 6-2 پیوستار رهبری مطالعات میشیگان 42

  شکل 7-2 وضعیت های رهبری اوهایو  42

  شکل 8-2 شبکه مدیریت بلیک و موتون 43

  شکل 9-2 نظریه پیوستاری تانن بام و اشمیت  45

  شکل 10-2 الگوی رهبری مبتنی بر موقعیت  46

  شکل 11-2 رابطه بین شرایط و سبک های رهبری  48 

  شکل 12-2 رابطه بین سبک های رهبری مؤثر و عوامل سه گانه موقعیت  48

  شکل 13-2 اجزاء اصلی تئوری مسیر-هدف  49

  شکل 14-2 تئوری تعامل رهبر-عضو  50

  شکل 15-2 تأثیرگذاری سبک های رهبری تحول آفرین و تبادلی بر تسهیم دانش  71

  شکل 16-2 ابعاد رهبری دانش  72

  شکل 17-2 رابطه بین مدیریت دانش و یادگیری سازمانی و نوآوری سازمانی  81

  شکل 18-2 تأثیر رهبری تحول آفرین بر خلاقیت و نوآوری سازمانی  83 

  شکل 19-2 نقش رهبری بر انتقال دانش در سازمان های خلاق  86 

  شکل 20-2 مدل اولیه پیشنهادی تحقیق  88

  شکل 1-4 فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ جنسیت  105 

  شکل 2-4 فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ تحصیلات 105

  شکل 3-4 فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ سمت شغلی  106

  شکل 4-4 فراوانی پاسخ دهندگان از لحاظ سابقه کار  106

  شکل 5-4 بارهای عاملی و ضرایب مسیر متغییرها و شاخص های تشکیل دهنده مدل 118

  شکل 6-4 بار عاملی مربوط به شاخص های متغییر مدیریت دانش  118

  شکل 7-4 بار عاملی مربوط به شاخص های متغییر رهبری تحول آفرین  119

  شکل 8-4 بار عاملی مربوط به شاخص های متغییر رهبری تبادلی  119

  شکل 9-4 مدل مفهومی بر اساس مدل سازی معادلات ساختاری  120

  شکل 10-4 مقدار آماره t مربوط به متغییرهای مکنون مدل  121

  شکل 11-4 بار عاملی و ضرایب مسیر مدل نهایی مبتنی بر معادلات ساختاری  123

  شکل 1-5 مدل مفهومی اولیه تحقیق  130

  شکل 2-5 مدل مفهومی نهایی تحقیق  131 

  قیمت فایل فقط 147,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی رابطه مدیریت دانش و سبک رهبری در سازمان , مدیریت دانش , سبک رهبری توانمندساز , سبک رهبری توانمندساز مدیریت دانش , پیاده سازی موفق مدیریت دانش , رابطه بین مدیریت دانش و سبک رهبری , پایان نامه با موضوع مدیریت دانش , دانلود پایان نامه مدیریت دانش , پایان نامه مدیریت دانش doc , موضوع پایان نامه مدیریت دانش


برچسب‌ها: بررسی,رابطه,مدیریت,دانش,و,سبک,رهبری,در,سازمان,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۱۴:۲۳ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

پروپوزال بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • [unable to retrieve full-text content]

برچسب‌ها: پروپوزال,بررسی,رابطه,مدیریت,دانش,و,کارآفرینی,مدیران,
+ نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۱۱:۴۴ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران

مرجع فایلهای آموزشی | پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مرجع فایلهای آموزشی | پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران

  پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران


  پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران
  دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار

  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 37 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 9

  هدف اصلی این پرسشنامه بررسی ارتباط بین مدیریت دانش با میزان کارآفرینی در مدیران باشگاه های خصوصی شهر تهران می باشد

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  دانلود پرسشنامه پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش مدیریت ورزشی

  ارتباط بین مدیریت دانش و میزان کارآفرینی مدیران باشگاه های خصوصی شهر تهران

  چکیده

  هدف اصلی این پژوهش بررسی ارتباط بین مدیریت دانش با میزان کارآفرینی در مدیران باشگاه های خصوصی شهر تهران بود. پژوهش حاضر از لحاظ ماهیت از نوع پژوهش های کمی و از نظر هدف از نوع کاربردی و از نظر روش از نوع توصیفی-همبستگی است. جامعه آماری پژوهش را کلیه ی مدیران باشگاه های خصوصی شهر تهران تشکیل می دادند که از بین باشگاه های موجود، 214 مدیر با روش نمونه گیری خوشه ای، به عنوان نمونه تحقیق انتخاب شدند.

  برای گردآوری اطلاعات از نمونه ها از دو پرسشنامه مدیریت دانش شرون لاوسون و پرسشنامه سنجش میزان کارآفرینی اسکاربوروف و زیمور استفاده شد. به منظور تحلیل نتایج  از روش های آمار توصیفی شامل میانگین و انحراف استاندارد و روش های آمار استنباطی شامل آزمون های همبستگی پیرسون ، رگرسیون، آزمون t  مستقل و آزمون تحلیل واریانس یک راهه با استفاده از نرم افزار spss  استفاده شد. 

  نتایج نشان داد بین مدیریت دانش و میزان کارآفرینی در مدیران باشگاه های خصوصی رابطه ی مثبت و معناداری وجود دارد (79/0=r). همچنین بین مولفه های مدیریت دانش (خلق، تسهیم و کاربرد دانش) با میزان کارآفرینی رابطه وجود دارد که از بین این سه مولفه، کاربرد دانش بیشترین میزان همبستگی را داشت.

  ابزارهای اندازه‌گیری

  در این پژوهش با توجه به اهداف و نیازهای تحقیق به منظور جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز جهت توصیف و آزمون فرضیه‌های تحقیق از سه پرسشنامه استفاده شده است که عبارتند از:

  پرسشنامه ویژگی‌های فردی نمونه‌ها: که ویژگی‌های افراد جامعه مورد نظر از قبیل: سن، جنس، تحصیلات و سابقه خدمت را مورد سنجش قرار داد.

  3-7-1-پرسشنامه مدیریت دانش: این پرسشنامه توسط شرون لاوسون[1] (2003) ساخته شده است. روایی این پرسشنامه توسط اساتید تایید و پایایی آن توسط محققین بارها محاسبه گردیده است در این پژوهش نیز آلفای کرونباخ بدست آمده توسط محقق 73/0 می­باشد. این پرسشنامه شامل 24 سوال می‌باشد که هر چهار سوال به ترتیب به بررسی مولفه‌های تولید، کسب، سازماندهی، ذخیره، انتشار و کاربرد دانش می‌پردازد.

  ردیف

  مولفه‌های مدیریت دانش

  سوال‌های پرسشنامه

  1

  تولید دانش

  1 تا 4

  2

  کسب دانش

  5 تا 8

  3

  سازماندهی دانش

  9 تا 12

  4

  ذخیره دانش

  13 تا 16

  5

  انتشار دانش

  17 تا 20

  6

  کاربرد دانش

  21 تا 24

  جدول 3-1: پرسشنامه مدیریت دانش شرون لاوسون

  جهت ارزش‌گذاری این پرسشنامه از طیف 5 گزینه‌ای لیکرت استفاده شده است.

  مقیاس‌ها

  کاملاً موافقم

  موافقم

  نظری ندارم

  مخالفم

  کاملاً مخالفم

  نمرات

  5

  4

  3

  2

  1

  جدول 3-2: طیف 5 گزینه ای لیکرت

  3-7-2-پرسشنامه سنجش کارآفرینی: این پرسشنامه استاندارد توسط اسکاربوروف و زیمور[2] (1990) ساخته شده است و یک شمایی از نیم‌رخ کارآفرینی فرد را ارائه می‌دهد. روایی و پایایی این پرسشنامه باتوجه به نظر اساتید و منبع اصلی این پرسشنامه مورد تایید می­باشد. یک پرسشنامه با 10 سوال چند گزینه‌ای و هر پاسخگو برحسب انتخاب گزینه‌های مربوط به هر سوال امتیازات متفاوتی می‌گیرد. پس از جمع امتیازات مربوط به تمامی سوالات ده‌گانه برای هر پاسخگو میزان کارآفرینی برای هر مدیر تعیین می‌گردد. (حداکثر امتیاز 100 می‌باشد). نحوه امتیاز‌بندی و تفسیر نتایج به شرح زیر می‌باشد.

  نحوه امتیازبندی:

  به هریک از جواب‌های ذیل 10 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  1 (الف) – 2 (الف) – 3 (ج) – 4 (الف) – 5 (الف) – 6 (الف) – 7 (ج) – 8 (الف) – 9 (ج) – 10 (ج)

  به هریک از جواب‌های ذیل 8 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  3 (ب) – 8 (ب) – 9 (ب)

  به هریک از پاسخ‌های ذیل 6 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  2 (ب) – 5 (ب)

  برای جواب زیر 5 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  1 (ب)

  به پاسخ‌های زیر 4 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  5 (ج)

  برای هریک از جواب‌های ذیل 2 امتیاز تعلق می‌گیرد:

  2 (ج) – 3 (الف) – 4 (ب) – 6 (ج) – 9 (د) – 10 (ب)

  به هر جواب دیگری غیر از پاسخ‌های فوق هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

  تفسیر نتایج :

  امتیاز       نیم‌رخ

  نیم‌رخ کارآفرینی (EP)[3]

  85 به بالا

  فوق‌العاده کارآفرین

  84-65

  کارآفرین

  64-40

  بالقوه کارآفرین

  40-0

  فاقد کارآفرینی یا کارآفرینی پایین

  جدول 3-3: تفسیر نتایج پرسشنامه میزان کارآفرینی  [2] .Scarborough & Zimmerer

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پرسشنامه بررسی رابطه مدیریت دانش و کارآفرینی مدیران , پرسشنامه کارآفرینی , پرسشنامه سنجش میزان کارآفرینی , پرسشنامه سنجش میزان کارآفرینی اسکاربوروف و زیمرر , پرسشنامه مدیریت دانش , پرسشنامه استاندارد مدیریت دانش , پرسشنامه مدیریت دانش شرون لاوسون , پرسشنامه استاندارد مدیریت دانش شرون لاوسون , پرسشنامه بررسی تاثیر مدیریت دانش بر کارآفرینی


برچسب‌ها: پرسشنامه,بررسی,رابطه,مدیریت,دانش,و,کارآفرینی,مدیران,
+ نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۱۱:۰۲ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک

مرجع فایلهای آموزشی | پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مرجع فایلهای آموزشی | پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک

  پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک


  پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک
  دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار

  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 24 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 10

  هدف از این پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانکهای شعب استان گیلان می باشد

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  دانلود پرسشنامه پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش مدیریت نیروی انسانی

  پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک

  چکیده

        هدف این تحقیق سنجش تاثیر سرمایه اجتماعی بر مدیریت دانش می باشد. این تحقیق بر حسب هدف کاربردی و بر اساس روش توصیفی از نوع همبستگی است. برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه استفاده شده است. جامعه آماری تحقیق مورد مطالعه شامل شعب بانک های غرب استان گیلان می باشد. که در سطح واحد سازمانی مورد تحلیل و بررسی قرارگرفته است جامعه آماری تحقیق برابر182 شعبه بانک دولتی وخصوصی در سطح 6 شهرستان (آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، بندر انزلی و صومعه صرا) که مشغول به ارائه خدمات هستند می باشد.که حجم نمونه 96 می باشد.

  برای تجزیه و تحلیل توصیفی پژوهشی داده های از شاخص فراوانی، درصد فراوانی و از شاخص های مرکزی استفاده شده است. و برای بررسی نرمال بودن داده ها از آزمون کولموگروف- اسمیرنوف استفاده شده و جهت آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون رگریسیون استفاده شده است. یافته ها تحقیق نشان از تأثیر مثبت و معنادار سرمایه اجتماعی بر مدیریت دانش دارد و همچنین تاثیر مثبت و معنادار متغیرهای سرمایه ساختاری بر مدیریت دانش، سرمایه شناختی بر مدیریت دانش و سرمایه ارتباطی بر مدیریت دانش است.

  واژگان کلیدی:

  سرمایه اجتماعی

  سرمایه ساختاری

  سرمایه شناختی

  سرمایه ارتباطی

  مدیریت دانش

  1-1  روش و ابزار جمع آوری داده­ها

       در این تحقیق روش­های جمع­ آوری داده­ها واطلاعات به صورت میدانی وکتابخانه­ای انجام گرفت.در روش میدانی از پرسشنامه استفاده شده است که به این منظور برای سنجش سرمایه اجتماعی از پرسشنامه ناهاپیت و گوشال و برای سنجش مدیریت دانش از پرسشنامه پاتریك فونگ وهمكاران(2009) با انجام تعدیلاتی، استفاده شده است. وهمچنین درروش کتابخانه­ای ازکتاب­ها و منابع دانشگاهی رشته مدیریت برای تعاریف متغییرها و ادبیات نظری تحقیق استفاده به عمل آمده است.

        پرسشنامه تحقیق حاضر شامل 66 گویه می­باشد. 28 گویه برای سنجش سرمایه اجتماعی و 38 گویه برای ارزیابی فرایندهای مدیریت دانش طراحی شده است. گویه تنظیم شده براساس مقیاس پنج گزینه­ای لیکرت (خیلی موافقم = 5، موافقم= 4، نظری ندارم = 3، مخالفم= 2 و خیلی مخالفم= 1)  ساخته شده است (سکاان، اوما، 1391: ص221). گویه­های مربوط به سرمایه اجتماعی بر اساس پرسشنامه طراحی شده توسط ناهاپیت و گوشال (1998) با تعدیلاتی برای سنجش سه بعد سرمایه اجتماعی شامل شناختی، ساختاری و ارتباطی طراحی شده­اند. که هفت خرده مقیاس شبکه ها، اعتماد، همکاری، فهم متقابل، روابط، ارزش ها، تعهد را مورد بررسی قرار می دهد که عبارتند از:

  –       بعدساختاری: موارد 1تا 8 که دارای خرده مقیاس شبکه­ها ( موارد 1، 2، 3، 4) و روابط (موارد 5، 6، 7، 8 ) می­باشد.

  –  بعد شناختی: موارد 9تا 15 که دارای خرده مقیاس همکاری (موارد9 ،10، 11 ، 12) و ارزش­ها (موارد 13، 14 ،15) می­باشد.

  –  بعد ارتباطی: موارد 16تا 28 که دارای خرده مقیاس اعتماد ( موارد 16، 17، 18،19، 20)، فهم متقابل (موارد 21، 22، 23 و 24) و تعهد (موارد 25، 26، 27 و 28) می­باشد.

  و گویه­های مربوط به فرایندهای مدیریت دانش بر اساس پرسشنامه طراحی شده توسط پاتریك فونگ و همكاران(2009) و با انجام تعدیلاتی طراحی شده­اند. این پرسشنامه بر اساس پنج بعد مدیریت دانش شامل: اکتساب دانش، ایجاد دانش، ذخیره دانش، توزیع کردن دانش و نگهداری از دانش طراحی شده است و مورد بررسی قرار می­دهد که عبارتند از:

  –       اکتساب دانش: موارد 29 تا 34

  –       ایجاد دانش: موارد35 تا 40

  –       ذخیره کردن دانش: موارد 41 تا 50

  –       توزیع دانش: موارد 51 تا 61

  –       نگهداری از دانش: موارد 62 تا 66 می­باشد.

  1-2   روایی وپایایی از جمع­آوری داده­ها

        هنگامی كه به امید مطالعه یك مفهوم مجموعه­ای از پرسش­ها ( یا یك ابزار اندازه گیری) را مطرح می­كنیم، چگونه می توانیم اطمینان یابیم كه واقعاً به اندازه گیری همان مفهوم مورد نظر پرداخته ایم یا چیز دیگری را سنجیده­ایم برای آزمودن برازش اندازه ها چند نوع آزمون روائی وجود دارد ( سكاران، اوما ـ1391: ص 223).

  روایی محتوا:

        روائی محتوا اطمینان می­دهد كه ابزار مورد نظر به تعداد كافی پرسش­های مناسب برای اندازه­گیری مفهوم مورد سنجش دربردارد. هر قدر عناصر مقیاس گسترده­تر و قلمرو و مفهوم مورد سنجش را بیشتر در برگیرد روائی محتوا بیشتر خواهد بود. به بیان دیگر روائی محتوا نشان می­دهد كه ابعاد و عناصر یك مفهوم تا چه حد تحت پوشش دقیق قرار گرفته است ( سكاران، اوما ـ 1391: ص 223). در این تحقیق برای روایی ابزار از روایی محتوا بهره­گیری شده است. بدین منظور از ابتدا با دقت در مطالعات کتابخانه­ای و استفاده از الگوهای مرجع موجود در تحقیقات مشابه، سعی شده است از مولفه­ها و شاخص­های مورد قبول و مناسب استفاده شود. سپس پرسشنامه اولیه طراحی شده برای اساتید ارسال و پس از تایید نهایی استاد راهنما و کارشناسان و انجام اصلاحات مقتضی، نهایی گردید.

  اعتبار(پایایی)پرسشنامه:

         پایایی ابزار كه از آن به اعتبار، دقت و اعتماد پذیری نیز تعبیر می­شود، عبارت است از اینكه اگر یك وسیله اندازه­گیری كه برای سنجش متغیر و صفتی ساخته شده در شرایط مشابه در زمان یا مكان دیگر مورد استفاده قرار گیرد، نتایج مشابهی از آن حاصل شود؛ به عبارت دیگر، ابزار پایا یا معتبر ابزاری است كه از خاصیت تكرار­پذیری و سنجش نتایج یكسان برخوردار باشد (حافظ نیا و همکاران، 1392: ص155).

  به منظور اندازگیری پایایی پرسشنامه، از روش آلفای كرونباخ با استفاده از نرم افزار SPSS18 استفاده شده است. آلفای کرونباخ همبستگی درونی را می­سنجد ضریب همبستگی آلفای کرونباخ، یک مقدار بین صفر و یک می­باشد. در صورتی یک پرسشنامه پایاست که مقدار آلفای کرونباخ بزرگتر از مقدار7/0 باشد و هر چه این مقدار به عدد 1 نزدیک­تر باشد پرسشنامه از پایایی بالاتر برخوردار می­باشد (مومنی، فعال قیومی،1391: ص 212). مقدار آلفای بدست آمده برای پرسشنامه­های سرمایه اجتماعی و مدیریت دانش به ترتبب 86/0 و85/0 می­باشد.

  جدول ‏3‑2: ضریب آلفای کرونباخ

  متغیرها

  ضریب آلفای کرونباخ

  تعداد گویه­های متغیر

  سرمایه اجتماعی

  86/0

  28 گویه (28-1)

  بعد ساختاری

  856/0

  8 گویه (8-1)

  بعد شناختی

  855/0

  7 گویه (15-9)

  بعد ارتباطی

  856/0

  13گویه (28-16)

  مدیریت دانش

  85/0

  38 گویه (66-29)

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و ابعاد آن با مدیریت دانش در بانک , پرسشنامه مدیریت دانش , پرسشنامه سرمایه اجتماعی , پرسشنامه سنجش سرمایه اجتماعی , پرسشنامه ارزیابی فرایندهای مدیریت دانش , پرسشنامه تاثیر سرمایه اجتماعی بر مدیریت دانش , پرسشنامه رابطه سرمایه اجتماعی و مدیریت دانش , پرسشنامه سنجش تاثیر سرمایه اجتماعی بر مدیریت دانش , پرسشنامه تاثیر سرمایه اجتماعی بر مدیریت دانش در بانک


برچسب‌ها: پرسشنامه,بررسی,رابطه,سرمایه,اجتماعی,و,ابعاد,آن,با,مدیریت,دانش,در,بانک,
+ نوشته شده در چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۰۰ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

مقاله بررسی رابطه بین اثربخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران، ادارات هفتگانه آموزش و پرورش مشهد در سال تحصیلی 84 – 85 بهمراه پرسشنامه تنظی

مقاله بررسی رابطه بین اثربخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران، ادارات هفتگانه آموزش و پرورش مشهد در سال تحصیلی 84 – 85 بهمراه پرسشنامه تنظی

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مقاله بررسی رابطه بین اثربخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران، ادارات هفتگانه آموزش و پرورش مشهد در سال تحصیلی 84 – 85 بهمراه پرسشنامه تنظی

  باسلام دوستان عزیز در این مجموعه شگرف به بررسی رابطه بین
  اثربخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران، ادارات هفتگانه
  آموزش و پرورش مشهد در سال تحصیلی 84 85 پرداخته شده است
  دسته: مدیریت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 1385 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 150

  قیمت فایل: 19,900 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  باسلام. دوستان عزیز در این مجموعه شگرف به بررسی رابطه بین
  اثربخشی ارتباطات سازمانی و منابع قدرت مدیران، ادارات هفتگانه
  آموزش و پرورش مشهد در سال تحصیلی 84 – 85 پرداخته شده است.
  دوستان این مجموعه تا کنون در هیچ سایتی با این قیمت ارائه نشده
  است. در ثانی به همراه این مجموعه پرسشنامه ای که از طرف محقق این
  مقاله تنظیم و اعتبارسنجی آن نیز تایید شده است در اختیار شما
  قرار میگیرد تا در صورت تمایل داده های خودرا وارد کنید همچنین
  تمامی نمودار ها و جداول بصورت مرتب هم در فایل های جدا و هم داخل
  متن اصلی تنظیم و چیدمان شده است این مجموعه تماما بصورت word
  قابل ویرایش بوده ودر مجموع حدود 150 صفحه منظم و دقیق میباشد.

  فهرست مطالب
  عنوان           
             
             
             
  صفحه
  چکیده
  فصل یکم : مقدمه پژوهش
  1-1- عنوان تحقیق:     1
  1-2- مقدمه     1
  1-3- بیان مساله:     2
  1-4- اهمیت و ضرورت پژوهش     7
  1-5-‌ اهداف پژوهش:     9
  الف- هدف كلی:     9
  ب – اهداف جزئی:    9
  1-6-  پرسشهای پژوهش:     9
  الف- اصلی:    9
  ب- فرعی:    9
  1-7-‌ متغیرهای پژوهش:     10
  متغیر پیش بین:    10
   متغیر ملاك:    10
  متغیر تعدیل كننده     10
  متغیر كنترل     10
  1-8-‌ تعاریف علمی واژه ها:    10
  1-9- تعاریف عملیاتی واژه ها:     14

  فصل دوم : بررسی پیشینه پژوهش
  مقدمــه    16
  الف- بررسی نظریه‌ها    19
  2-1- ارتباطات    19
  2-1-1- اهمیت ارتباطات    19
  2-1-2- تعاریف ارتباطات    22
  2-1-3- فرآیند ارتباط    26
  2-1-3-1- منبع     26
  2-1-3-2- رمزگذاری    27
  2-1-3-3- وسیله    27
  2-1-3-4- رمزگشایی    28
  2-1-3-5- دریافت کننده    28
  2-1-3-6- بازخورد    29
  2-1-4- مسیر ارتباطات    29
  2-1-4-1- ارتباطات عمودی    29
  الف- مسیر رو به پایین    29
  ب- ارتباطات رو به بالا    30
  2-1-4-2- ارتباطات در سطح افقی    31
  2-1-5- مدل ارتباطات    32
  2-1-6- اصول ارتباطات    35
  2-1-7- ارتباطات سازمانی از دیدگاه مکاتب مختلف
  مدیریت    38
  2-1-7-1- دیدگاه کلاسیک‌ها در مورد ارتباطات:  
   38
  2-1-7-2- نظریه نئوکلاسیک‌ها و ارتباطات    40
  2-1-7-3- دیدگاه سیستمی در مورد ارتباطات  
   40
  2-1-7-4- دیدگاه اقتضایی و ارتباطات    41
  2-1-7-5- دیدگاه مراوده‌ای یا تعاملی در مورد
  ارتباطات    41
  2-1-8- اثربخشی در ارتباطات میان فردی     42
  2-1-9- ویژگی‌های اثربخشی    43
  2-1-9-1- گشودگی    43
  2-1-9-2- همدلی    45
  2-1-9-3- حمایتگری    46
  2-1-9-4- مثبت گرایی    46
  2-1-9-5- تساوی    47
  2-1-9-6- همانندی «تشابه با هم» و «تخالف با هم»  
   47
  2-1-10- موانع ارتباطی     48
  2-2- قدرت     61
  2-2-1- اهمیت قدرت    61
  2-2-2- تعاریف قدرت    62
  2-2-3- قدرت در سطوح مختلف سازمان     65
  2-2-3-1- قدرت در سطح عمودی    65
  2-2-3-1-1- منابع قدرت مدیران رده‌ی عالی سازمان  
   66
  2-2-3-1-2- منابع قدرت مدیران رده میانی سازمان  
   69
  2-2-3-1-3- منابع قدرت مدیران رده‌ی پایین سازمان  
   69
  2-2-3-2 – قدرت در سطح افقی    71
  2-2-4- روابط قدرت    72
  2-2-4-1-  رابطه صف و ستاد    73
  2-2-4-2- تشكیل دسته‌ها و ائتلاف    74
  2-2-5- منابع قدرت بر اساس پژوهش‌های فرنچ و راون  
   75
  2-2-6- انواع رویكردها به قدرت     77
  2-2-6-1- راسل و قدرت:    78
  2-2-6-2- هیكس، گولت و قدرت:     79
  2-2-6-3- گالبرایت و قدرت:     81
  2-2-6-4- اتزیونی و قدرت:    83
  ب- پیشینه پژوهشهای انجام شده     85
  2-3- پژوهش‌های پیرامون ارتباطات سازمانی  
   85
  2-3-1- پژوهش‌‌های انجام شده در داخل كشور:  
   85
  2-3-2- پژوهش‌های انجام شده در خارج از كشور:  
   89
  2-4- پژوهشهای پیرامون منابع قدرت     99
  2-4-1-  پژوهش‌های انجام شده در داخل كشور  
   99
  2-4-2-  پژوهش‌های انجام شده و در خارج از 
  كشور    108
  نتیجه گیری کلی     121
  فصل سوم: روش پژوهش
  3-1- جامعه آماری    123
  3-2- گروه نمونه     123
  3-3- روش و طرح نمونه‌برداری    124
  3-4- حجم نمونه    124
  3-5- ابزار گردآوری داده‌ها    125
  3-5-1- پرسشنامه اثر بخشی ارتباطات سازمانی  
   126
  3-5-2- پرسشنامه منابع قدرت «شرایخیم و هینکین»  
   127
  3-6- تعیین روایی و اعتبار پرسشنامه    128
  3-6-1- روایی    128
  3-6-2- اعتبار    128
  3-7- نوع مطالعه (روش گردآوری داده‌ها-    131
  3-8- طرح پژوهش و روش تجزیه و تحلیل داده‌ها  
   131
  فصل چهارم : یافته‌های پژوهش
  مقدمــه    133
  تبدیلهای انجام شده بر روی متغیرها جهت تغییر مقیاس:  
   134
  4-1- توصیف داده‌ها:    135
  4-1-1- توصیف مولفه های منابع قدرت:    135
  توصیف منابع قدرت بر حسب قدرت غالب مدیران:  
   138
  4-1-2- توصیف مؤلفه‌های اثربخشی ارتباطات سازمانی  
   126
  4-1-3- توصیف سایر داده‌ها    154
  4-2- تجزیه و تحلیل داده‌ها بررسی فرضیات  
   158
  4-2-1- نتایج و یافته‌های سوالهای پژوهشی   
   158
  فصل پنجم:‌ تفسیر و استنتاج نتایج پژوهش  
  5-1- تجزیه و تحلیل نتایج پژوهش    178
  5-2- محدودیت‌های پژوهش     191
  5-3- پیشنهادها    192
  5-3-1- پیشنهاد به برنامه‌ریزان:    192
  5-3-2- پیشنهاد به پژوهشگران :    193

  فهرست جداول
  عنوان           
             
             
             
  صفحه
  جدول 2-1: منابع قدرت مدیران رده‌ی پایین سازمان  
   70
  جدول 2-2- اولویت شایستگی‌های مورد نیاز مدیران تربیت
  بدنی    92
  جدول شماره 2-2-: مقایسه شایستگی‌های مورد نیاز مدیران و
  كارآموزان تربیت بدنی    96
  جدول شماره 2-3-  مقایسه شایستگی‌های مدیران باشگاه‌های
  ورزشی    97
  جدول شماره 3-1: امتیاز گزینه‌های مختلف در روش پنج
  گزینه‌ای    126
  جدول شماره 3-2: امتیاز گزینه‌های مختلف در روش پنج‌
  گزینه‌ای    127
  جدول 3-3 : دسته‌بندی سوالهای پرسشنامه منابع قدرت  
   127
  جدول 4-1-1- میانگین و انحراف معیار منبع قدرت پاداش  
   135
  جدول 4-1-2- میانگین و انحراف معیار منبع قدرت اجبار  
   136
  جدول 4-1-3- میانگین و انحراف معیار منبع قدرت قدرت
  قانون    136
  جدول 4-1-4- میانگین و انحراف معیار منبع قدرت تخصص  
   137
  جدول 4-1-5- میانگین و انحراف معیار منبع قدرت مرجعیت  
   138
  جدول 4-1-6- جدول توزیع فراوانی منابع قدرت سازمانی  
   139
  جدول 4-1-7- جدول توزیع فراوانی منبع قدرت پاداش  
   141
  جدول 4-1-8- جدول توزیع فراوانی منبع قدرت اجبار  
   142
  جدول 4-1-9- جدول توزیع فراوانی منبع قدرت قانون  
   143
  جدول 4-1-10- جدول توزیع فراوانی منبع قدرت مرجعیت  
   144
  جدول 4-1-11- جدول توزیع فراوانی منبع قدرت تخصص  
   145
  جدول 4-1-12- میانگین و انحراف معیار ارتباطات اثر
  بخش    146
  جدول 4-1-13- میانگین و انحراف معیار بازخورد  
   147
  جدول 4-1-14- میانگین و انحراف معیار تعدد کانالهای
  ارتباطی    147
  جدول 4-1-15- میانگین و انحراف معیار اثربخشی ارتباطات
  سازمانی    148
  جدول 4-1-16- جدول توزیع فرا
  جدول 4-1-21- جدول توزیع فراوانی رشته تحصیلی  
   154
  جدول 4-1-22 میانگین و انحراف معیار سنوات خدمت  
   155
  جدول 4-1-23- میانگین و انحراف معیار سابقه مدیریت  
   156
  جدول 4-1-24- جدول توزیع فراوانی مدرک تحصیلی  
   156
  ……………………….

  پاداش و اثر بخشی ارتباطات سازمانی    158
  جدول 4-2-2- ضریب همبستگی بین منبع قدرت اجبار و اثر بخشی ارتباطا

  نمودارها در فایل اصلی

  …………………………..

  قیمت فایل: 19,900 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: مقاله,بررسی,رابطه,بین,اثربخشی,ارتباطات,سازمانی,و,منابع,قدرت,مدیران،,ادارات,هفتگانه,آموزش,و,پرورش,مشهد,در,سال,تحصیلی,84,,85,بهمراه,پرسشنامه,تنظی,دانلود رايگان مقاله,تحقيق اماده,گزارش کاراموزي,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۰۹ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی

رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی
  رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی دسته: هنر و گرافیک
  بازدید: 28 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 4941 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 135

  هدف از این پایان نامه نسبت نقوش هندسی تکرار شونده منبرهای چوبی با مفاهیم نمادین در هنر اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد

  قیمت فایل فقط 147,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته هنراسلامی گرایش چوب

  رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی

  چکیده:

  جایگاه ویژه منبر به عنوان نمادی فرهنگی از هنراسلامی، در برگزاری خطبه، ضرورت پژوهشی ژرف را ایجاب می کند. بخش عمده ای از تحقیقات انجام شده در باب منبرها، پیرامون تاریخ ساخت آن است و بخش کوتاه تری به ویژگی های زیبایی شناختی و نوع مصالح به کار رفته در آن پرداخته اند. در این میان، نیاز به بررسی نقوش اسلامی به کار رفته در منبرها، که مهم ترین پیام تصویری را به مخاطب القا می کند، خود را آشکار می سازد. این پژوهش بر آن است، تا با بررسی نقوش هندسی مورد استفاده بر روی منبرهای تاریخی مساجد شاخص اصفهان، به نوعی دسته بندی و گونه شناسی نقوش به کار رفته در این منبرها دست پیدا کند و میزان در هم آمیختگی این نقوش را با مفاهیم نمادین آشکار سازد. 

  بدین ترتیب نتایج حاصله می تواند در معرفی ارزش های نهفته این عضو مهجور مساجد، مورد استفاده واقع شود و روال بدست آمده می تواند ابزاری هدفمند برای آشنایی و دسته بندی سایر تزیینات هندسی چوبی باشد. در بدست آوردن یافته های این پژوهش، به روش تحلیلی- مقایسه ای؛ از سویی، بررسی اسناد مکتوب و تجزیه و تحلیل کمی آن‌ها صورت گرفته و از سویی دیگر، صحبت با استادکاران و برداشت های محلی(تحقیق میدانی)، نتایج تحقیق حاصل می‌شود. نکته قابل توجه این است که در کنار تحقیق کیفی میدانی و بررسی هندسی نقوش، این پژوهش به نقد و بررسی آراء صاحب نظران مختلف که در حوزه مطالعات نظری در این زمینه اظهار نظر کرده اند، می پردازد. در ضمن منظور از مساجد شاخص در این تحقیق مساجد سید، جامع عتیق، حکیم، شاه عباس وآقانور که همگی در شهر اصفهان هستند. با بررسی های انجام شده مشخص شد که در انتخاب نوع چوب، نقوش به کار رفته و قاب بندی اجزای تزئینی مشابهت های شکلی آشکاری می‌توان دید که مبین معنایی واحد(با توجه به نقش و کارکرد واحد)برای این عنصر اصلی و لاینفک مسجد است.

  هدف از این پایان نامه نسبت نقوش هندسی تکرار شونده منبرهای چوبی با مفاهیم نمادین در هنر اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.

  کلیدواژه ها :

  منبر

  گره چینی

  مسجد

  مفاهیم نمادین 

  نقوش هندسی

  مقدمه :

  منبر به عنوان فضایی خاص برای تشریح مبانی دینی، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. از آنجا که در دین اسلام تبیین مبانی دینی، بر پایه سخنرانی و ارتباط مستقیم با مردم (نماز جماعت) گذارده شده است،منبر واجد همان کارکرد اجتماعی- سیاسی است که از نقش الوهی نمادین آن جدا نیست و بررسی نقش منبر در تحقق این مهم آشکار می‌گردد. بر این اساس منبر نمادی از هنر اسلامی است. این پژوهش بر آن است تا این سمبل هنر اسلامی را بهتر شناسانده و ارزش‌های آن را آشکار کند. پرسش‌های قابل طرح در این حوزه را می‌توان بدین نحو بیان کرد: آیا بین هندسه نظری و عملی یا طرح و اجرا در نقوش گره چینی کار شده در منبرها، ارتباطی وجود دارد؟ و اینکه چگونه نقوش هندسی تکرار شونده، خود را در قالب مفاهیم نمادین ارایه می‌کنند. این پژوهش با روش بررسی تک به تک منبرها و نقوش گره چینی چوبی مورد استفاده در آن‌ها، از سویی، تلاش دارد به ارتباط بین طرح و اجرا در این نقوش دست یابد؛ همچنین در این پژوهش، منبرها و انواع نقوش گره چینی چوبی آن‌ها به نحو مقایسه‌ای بررسی و شناسایی و دسته بندی می‌شوند. از سویی دیگر، نه تنها به کاربرد دانش هندسه در طراحی و ساخت نقوش گره چینی منبرهای اسلامی پرداخته می‌شود، بلکه در هم آمیختگی این نقوش با مفاهیم نمادین آشکار می‌گردد. بر این اساس با شناسایی نقوش مورد استفاده بر روی منبر و وجوه اشتراک و افتراق آن با نمادها، روابط مغفولی از این دست در هنر اسلامی باید مورد بررسی قرار گیرد. 

  منبر محل نشستن خطیب یا واعظ و برای بیان مسایل مذهبی است؛ این عنصر که در فرهنگ عامه از آن به نام تختی که دارای یک پله یا بیشتر باشد و بر آن خطیب یا واعظ می‌نشیند یاد شده است، نوعی صندلی است. صندلی یا همان کرسی به عنوان یک جایگاه پلكانی از قدیم در ایران معمول بوده و به مرور جایگزین تخت شده است که پس از چندی نمونه‌های چوبی آن به فرم متکامل‌تر درآمد و كم كم نام منبر، بر روی آن نهاده شد. نخستین نمونه منبر عبارت بوده است از جایگاهی که پیامبر اکرم (ص) در مسجد النبی در مدینه بر فراز آن برای مؤمنان موعظه می‌فرمودند. بر حسب بعضی از روایت‌ها این کرسی سه پله بوده که پیامبر اکرم بر سومین پله می‌نشست و پای خود را بر پله دوم می‌گذاشت (زکی 1366، 79). به عقیده بورکهارت در کتاب هنر اسلامی، دلیلی که باعث می‌شود یک مسجد، جامع باشد وجود همین منبر یا کرسی است (البته این نظریه مورد تایید همه اندیشمندان در این گستره نمی‌باشد). در سال‌های اولیه هجرت، منبرها از جمله وسایل مساجد جامعی شدند که در مراکز حکومتی ایالت‌ها بودند و حق برگزاری خطبه داشتند. در دوره‌های بعدتر منبر بخشی از وسایل هر مسجد شد، حتی مساجدی که مراسم نماز جمعه در آن برگزار نمی‌شد (پروچاسکا 1373، 36). منبر در مساجد جمعه سکویی است که از آن برای ایراد خطابه و اجرای مراسم ظهر جمعه استفاده می‌کنند. شکل منبر بدون در نظر گرفتن تزیینات و جزییات و مانند موقعیت آن در کنار محراب (همیشه سمت راست محراب)، از گذشته تاکنون تغییر اندکی کرده است (همان،37). 

  منبر از یک پلکان و در بعضی موارد یک در برای محافظت از جان خطیب، با نشیمنی کوچک و گاهی یک آسمانه یا سقف کوچک در بالای آن شکل گرفته است. عنصر سقف در منبرهای کشورهای اسلامی دیگر مانند مصر و آفریقا بیشتر دیده می‌شود. پلکان در سمت نمازگزاران قرار دارد و مؤذن همیشه روی پله قرار می‌گیرد. بررسی گونه‌های منبرها نشانگر وجود عناصر مختلف از جمله سقف و گنبد بر روی آن، پایه، تارمی یا نرده، در و تزیینات آن، نشیمن و تزیینات دسته‌هایش است. منبرهای کشورهای اسلامی از تنوع زیادی برخوردارند، در عین حال که نقوش گوناگونی اعم از شكسته و گردان در آن‌ها بكار رفته است. این نقوش بیشتر تحت نام گره چینی چوبی مشهور هستند. اشکالی که در ترکیبات هندسی اسلامی در گره چینی به کار می‌رود هنر خاص ایرانیان است و اگرچه در برخی دیگر از کشورهای اسلامی نیز نمونه‌های فراوان از هنر گره چینی دیده می‌شود ولی تمام آن‌ها ریشه در هنر گره چینی ایران داشته و دارند (زمرشیدی 1374، 68) و یا به تعبیری در هنر ایرانی هویت متمایز یافته‌اند. نقوش شکسته در این پژوهش، نقوشی است که هندسی و تحت زوایا و قواعد خاصی ترسیم می‌شوند و بیشتر به نام گره یا گره چینی خوانده می‌شوند. گره چینی چوب از هنرهای ظریفی است که از زمان‌های بسیار کهن، در ایران رایج بوده و بر اساس شواهد و آثار موجود پیشینه این هنر در معماری ایران به دوران بسیار کهن باز می‌گردد. صنعت گره سازی به ترکیب حاصل از لقط ها (واحد کار گره سازی)، همان نقوشی که ابتدا به صورت دو بعدی و هندسی بر روی کاغذ ترسیم می‌شود. به واسطه آلات(واسطه) گفته می‌شود. گره از دو عنصر ساخته شده که به نام آلت و لقط مشهورند(آذرمهر.81.1374).

   لفظ آلت به معنی وسیله یا واسطه می‌باشد و باعث می‌شود گره‌ها دارای استحکام و ایستایی و در جای خود ثابت باشند. آلت به دو نوع آلت اصلی و آلت تبعی تقسیم می‌شود. آلت اصلی که در اصطلاح نجارها کلاف نیز گفته می‌شود، معمولاً به صورت چندضلعی است اما به شکل منحنی هم استفاده می‌شود. همچنین آلت اصلی هم خارج از گره و هم داخل گره به کار برده می‌شود. آلات تبعی می‌توانند صغیر یا کبیر باشند. آلت کبیر در اصطلاح گره چینان به استخوان بندی هم معروف است و بیشتر تیره گفته می‌شود. این آلت‌ها به صورت عمود بر هم(صلیبی شکل)، شعاعی و گاه به صورت اسلیمی بری، پارچه بری و گره سازی بر پایه شکل‌های گیاهی و منحنی، به صورت قطاعی از دایره و با انحناهای مختلف و در میان آلات اصلی ساخته می‌شوند(همان). آلات صغیر به آلت‌هایی گفته می‌شود که برای تشکیل لقط ها مورد نیاز هستند و جهت اتصال لقط ها به یکدیگر به کار می‌رود. آلت صغیر بیشتر نقش پیوند دادن لقط ها را دارد در حالیکه به عنوان پایه طرح گره چینی است و عامل ایستایی و ثبات کل گره است. لقط دومین عنصر تشکیل دهنده گره و در عربی به معنای تکه‌ای از یک چیز است. لقط به نوعی واحد کار گره سازی محسوب می‌شود. از ترکیب لقاط با هم و با آلات اصلی و تبعی است که نقش گره به وجود می آید.

   لقط به دو شکل و روش توپر و توخالی اجرا می‌شود. اسامی لقط ها در گذر زمان از عوامل و عناصر بسیاری مانند شکل‌های هندسی، اسامی گیاهان و حیوانات، خورشید و ستارگان و اشیای مختلف الهام گرفته است. برای مثال لقاط شش از شش ضلعی، مورد از گیاهی به همین نام، خرچنگی از خرچنگ، شمسه از خورشید و سرمه دان از سرمه دان؛ گرفته شده‌اند. گره بر هفت نوع است: 1-گره تند، 2-گره کند، 3-گره شل،  4-گره تند و شل، 5-گره کند و شل، 6-گره پیلی و  7-گره درودگری که هرکدام از آن‌ها طرح و زمینه‌های بسیار دارد. اسامی آلت‌ها به صورت زیر است: آلات گره تند: 1-شش بند 2-پنج تند 3-ترنج تند 4-ترقه 5-دانه بلوطی 6-شمسه تند ده 7-پابزی 8-شش منتظم 9-ماکو 10-شش طبل 11-برگ چناری 12-طبل تند 13-شمسه ته بریده 14-چهارلنگه. آلات گره کند: 1-پنج کند 2-طبل کند 3-شمسه کند ده 4-سرمه دان 5-ترنجی کند. آلات گره شل: 1-شش شل 2-پنج شل 3-گیوه 4-سکرو 5-ترنجی شل 6-چهارلنگه شل 7-شمسه. آلت واسطه شش دواتی، رابط و پیوند دهنده گره‌های تند و کند با شل و آلت واسطه موریانه نیز رابط گره‌های تند و کند است(حلی.65.1362).

  ارزیابی تفاوت اساسی بین آثار مذهبی و غیرمذهبی امری دشوار است. زیرا اشیاء مخصوصی را نمی‌توان یافت که کاربرد انحصاری داشته باشند، بجز منبر که فقط در مساجد به کار گرفته می‌شد و در زمان بنی‌امیه متداول شده است (دوری1368، 32). با توجه به کمبود منابع تحقیقی درباره منبرها، پرداختن به مباحث در این حوزه، خصوصاً منبرهای موجود در اصفهان، ضرورت ویژه‌ای می‌یابد. اشاراتی که در خلال کتاب‌های هنر اسلامی و صنایع دستی به منبرها شده بیشتر کلی بوده و این جزء لاینفک مسجدها و همین‌طور نقوش بکار رفته بر آن، مورد بی مهری واقع شده است. در برخی از کتاب‌هایی که به مساجد و تزیینات بکار رفته در اجزای آن پرداخته شده، یک توصیف کلی از تاریخچه، مصالح به کار رفته و مسائل زیباشناختی منبرها وجود دارد که مسلماً نمی‌تواند گویای قابلیت‌ها و ظرافت‌های آن باشد.

  بر این اساس، در این پژوهش، برای اولین بار منبرها و نقوش آن‌ها، با دیدی موشکافانه هندسی و به نحو مقایسه‌ای مورد بررسی و مطالعه قرارگرفته‌اند. در این تحقیق نخست اطلاعات اولیه برای تحلیل منبرها با عکاسی و برداشت از مساجد مختلف موجود در اصفهان به دست آمده و سپس بررسی منبرها به لحاظ ساخت مایه و عناصر الزامی آن(مانند پله، جناحین، نشیمن، دسته صندلی و ..) انجام می‌شود. در مرحله بعد پیشینه مساجد و همین‌طور منبرهایی که در حال حاضر در این مساجد قرار دارند مورد بررسی کتابخانه‌ای قرار گرفته است. در گام بعدی، با استفاده از روش تحلیل جزء به جزء، نقوش کار شده بر روی قسمت‌های مختلف منبرها با یکدیگر مقایسه و در نهایت با استفاده از نتایج به دست آمده در طول تحقیق، داده‌ها(حاوی تمام مشخصات منبرهای مورد بحث) دسته بندی می‌شود. 

  فهرست مطالب

  فصل اول: کلیات تحقیق                                                                                      

  1-1- مقدمه 7

  1-2- بیان مسئله پژوهش (تعریف موضوع پژوهش) 10

  1-3- اهمیت و ضرورت موضوع پژوهش 11     

  1-4- اهداف پژوهش 11

  1-5- چارچوب نظری پژوهش 11

  1-6- روش پژوهش 12

  1-7- قلمرو مکانی پژوهش (جامعه آماری) 12         

  1-8- قلمرو زمانی پژوهش 12

  1-9- روش نمونه گیری و تعیین حجم نمونه 13

  1-10- ابزارهای گردآوری داده ها 13

  1-11- روش تجزیه و تحلیل داده ها 13  

  1-12- محدودیت های پژوهش 13  

  1-13- سوالات پژوهش 14

  1-14-شرح واژه ها و اصطلاحات به کار رفته در پژوهش 14

  فصل دوم: نقوش هندسی و گره چینی

  2-1- واژه ها و تعریف 16 

  2-2- تیپولوژی و مورفولوژی نقش های هندسی 23                                                                       

  2-2-1- گره : توپر - توخالی (پوک) – دستگردان – منظم – تند – کند 23  

  2-2-2- نام گذاری و ترسیم آلات و لقاط از دیدگاه اساتید گره سازی 24

  2-2-3- طریقه ترسیم گره‌ها از نظر اساتید گره سازی 32

  2-3- تحزیه و بررسی نقوش و گره های منبرهای مورد مطالعه 36     

  2-3-1- نقوش گره چینی بر روی بدنه و جناحین منبرها 37               

  2-3-2- نقوش گره چینی بر روی پله های منبرها 38

  2-3-3- نقوش گره چینی بر روی نشیمن منبرها 40

  2-3-4- نقوش گره چینی بر روی قسمت های دیگر منبرها 41     

  فصل سوم: مفاهیم نمادین در نقوش هندسی

  3-1- تشخیص و تعیین نقوش 45 

  3-2- ارائه چند نظر درباره این نقوش 49  

  3-3- تحلیل این نظرها 52

  فصل چهارم: منبرها                                                                                                        

  4-1- تاریخچه و واژه شناسی منبرها 59

  4-2- گونه شناسی منبرها 65     

  4-2-1- تاریحچه مساجد مورد مطالعه 65

  4-2-2- بررسی منبرها از نظر ساختمایه – نوع نقوش به کار رفته – 67

   زوایا، ابعاد و اندازه ها

  4-2-3- ساخت منبرها از نظر ابزار کار - نوع چوب – نوع اتصالات 73  

  4-3- تزئینات منبرها 82

  4-3-1- حکاکی یا منبت 82

  4-3-2- معرق 86

  4-3-3- گره 87 

  فصل پنجم: نتیجه گیری  

  نتیجه گیری 90                                                                                                 

  فهرست جدول ها

  جدول (2-1) آلت های گره تند ، کند ، شل 20               

  جدول (2-2) نام گذاری آلات توسط غیاث الدین جمشید کاشانی 25

  جدول (2-3) تفاوت نام گذاری آلات نزد زمرشیدی و ماهرالنقش 27

  جدول (4-1) مقایسه منبرها از نظر نوع چوب و نوع نقوش و تزئینات 68

  جدول (4-2) مقایسه ابعاد و اندازه های منبرها 70

  جدول (4-3) مقایسه منبرها و نوع تزئینات قسمت های مختلف آنها 72    

  جدول (4-4) انواع اتصالات گوشه ای 79

  جدول (5-1) مقایسه نقوش بدنه منبرها 92    

  جدول (5-2) مقایسه نقوش پله های منبرها 93

  جدول (5-3) مقایسه نقوش نشیمن منبرها 95

  جدول (5-4) مقایسه مشخصات کلی منبرها 98

  فهرست شکل‌ها

  شکل (2-1) آلات شل ، کند ، تند 23

  شکل (2-2) گره ده تند 32

  شکل (2-3) روش ترسیم گره ده تند از نظر زمرشیدی 34 

  شکل (2-4) روش ترسیم گره ده تند از نظر شعرباف 35   

  شکل (2-5) طریقه ترسیم گره ده تند از نظر فرشته نژاد 35

  شکل (2-6) طریقه ترسیم گره از نظر لرزاده 36   

  شکل (2-7) طرح گره هشت مربع و سرمه دان 37

  شکل (2-8) طرح گره هشت و ماکو (یا زهره) 37  

  شکل (2-9) طرح دو نوع گره ده تند 37   

  شکل (2-10) طرح گره طبل اندر طبل 38   

  شکل (2-11) طرح گره کند طبل قناس 38 

  شکل (2-12) طرح گره هشت و چهارلنگه 38

  شکل (2-13) طرح گره شش 39    

  شکل (2-14) طرح گره ده تند 39  

  شکل (2-15) طرح گره کند طبل قناس 39

  شکل (2-16) طرح گره در پله های منبر مسجد حکیم 40 

  شکل (2-17) طرح گره ده تند در نشیمن منبرهای مساجد حکیم 40     

  آقانور ، جامع عتیق و سید                                                                            

  شکل (2-18) طرح گره تند ده در منبر مسجد جامع عتیق 41

  (به صورت نقاشی)                                                       

  شکل (2-19) طرح گره کند طبل قناس 41

  شکل (4-2) شکل خلاصه شده منبرها 69

  شکل (4-3) مقایسه ابعاد و اندازه های منبرها 70 

  شکل (4-4) اتصال قلم بر 76 

  شکل (4-5) اتصال قلم بُر با میخ 76

  شکل (4-6) اتصال قلم بُر با برش 76

  شکل (4-7) اتصال قلم بُر با برش کج 76

  شکل (4-8) اتصال نیم آ نیم یا نیم نیم 76

  شکل (4-9) اتصال نیم آ نیم یا نیم نیم با میخ 77

  شکل (4-10) اتصال نیم آ نیم یا نیم نیم با برش کج 77

  شکل (4-11) اتصال نیم آ نیم یا نیم نیم با برش کج 77

  شکل (4-12) اتصال فاق و زبانه ساده(یا کام و زبانه) 77

  شکل (4-13) اتصال فاق و زبانه ساده با برش کج 77

  شکل (4-14) اتصال دو فاق و دو زبانه ساده 78

  شکل (4-15) اتصال دو فاق و دو زبانه ساده 78

  شکل (4-16) اتصال دم چلچله ای دو طرفه 78

  شکل (4-17) اتصال دم چلچله ای یا طرح 78

  شکل (4-18) اتصال نیم و نیم با زبانه 78

  شکل (4-19) اتصال نیم و نیم با گوه چوبی 78

  شکل (4-20) اتصال درز ساده 79

  شکل (4-21) اتصال درز ساده با میخ چوبی 79

  شکل (4-22) اتصال درز ساده شومی 79

  شکل (4-23) اتصال نیم و نیم 79

  شکل (4-24) اتصال قلیف 79 

  فهرست عکسها

  عکس (2-1) گره چینی با شیشه 18   

  عکس (2-2) گره چینی پوک و گره چینی تو پر یا منبت 19

  عکس (2-3) اتصالات در گره چینی 21

  عکس (2-4) منبر مساجد حکیم و جامع عتیق 37   

  عکس (2-5) دو منبر مسجد جامع عتیق 37

  عکس (2-6) منبر مساجد سید و آقانور 37               

  عکس (2-7) گره طبل اندر طبل 38

  عکس (2-8) گره کند طبل قناس 38

  عکس (2-9) گره هشت و چهارلنگه 38

  عکس (2-10) گره شش 39                                         

  عکس (2-11) پله در منبر مساجد سید ، جامع عتیق ، حکیم 39                                       

  عکس (2-12) پله در منبر مساجد سید و حکیم 39 

  عکس (2-13) پله در منبر مسجد حکیم 40  

  عکس (2-14) نشیمن در منبر مساجد حکیم ، آقانور ، جامع عتیق و سید 40

  عکس (2-15) نقاشی گره ده تند در نشیمن منبر مسجد جامع عتیق 41          

  عکس (2-16) نشیمن در منبرهای مساجد حکیم و جامع عتیق 41   

  عکس (2-17) تزئین خوشنویسی و گره روی دسته صندلی در منبر مسجد حکیم 42

  عکس (2-18) تزئینات قطاربندی و گره چینی بر روی دسته صندلی 42                 

  در منبر مسجد جامع

  عکس (2-19) نرده یا طارمی در منبر دوم و اول مسجد جامع عتیق و حکیم 43

  عکس (4-1) تصویر کامل محراب اولجایتو در شمسه مرکزی منبر مسجد جامع عتیق 66

  عکس (4-2) منبت کاری نقوش گردان لقاط منبر مسجد جامع عتیق 66

  عکس (4-3) منبرهای مساجد جامع عتیق ، حکیم ، شاه عباس ، آقانور و سید 71

  عکس (4-4) منبت رولیف 88

  عکس (4-5) منبت با رولیف 88

  عکس (4-6) منبت اورولیف 88

  قیمت فایل فقط 147,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : رابطه بین الگوی تکراری هندسی منبرهای چوبی با مفاهیم سمبلیک در هنر اسلامی , بررسی هندسی نقوش , بررسی نقوش منبر مساجد اصفهان , بررسی نقوش هندسی منبرهای تاریخی , بررسی نقوش اسلامی منبرهای مساجد اصفهان , دسته بندی و گونه شناسی نقوش منبر مسجد , مقایسه نقوش منبرهای مساجد اصفهان , مفاهیم نمادین اسلامی در نقوش منبرهای مساجد


برچسب‌ها: رابطه,بین,الگوی,تکراری,هندسی,منبرهای,چوبی,با,مفاهیم,سمبلیک,در,هنر,اسلامی,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۰۱ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی

مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی
  مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی دسته: مدیریت
  بازدید: 12 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 370 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 116

  هدف از این مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی در سازمانهای دولتی می باشد

  قیمت فایل فقط 57,000 تومان

  خرید

  دانلود مبانی نظری پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش مدیریت تحول

  مقدمه

  در 15 سال گذشته تحقیقات زیادی در موضوع رفتار شهروندی سازمانی صورت گرفته است. این واژه اولین بار در سال 1983 توسط ارگان و همكارش مطرح شد(ارگان؛ 1983). مبنای این مطرح شدن به مفاهیمی از قبیل " تمایل به همكاری  "(بارنارد؛ 1938) و نیز تمایز بین عملكرد قابل اعتماد نقش و " رفتارهای نوآورانه و خودجوش  " (كتز و كاهن؛ 1987) برمی گردد.

  در ابتدا تحقیقات عمدتا در راستای شناخت رفتارهایی بود كه با وجود تاثیر آشكار بر عملكرد سازمان ها، در سیستم های ارزیابی عملكرد جدا از محدوده شغل ملاحظه می شد. البته به تدریج همراه با توسعه مفهوم رفتار شهروندی سازمانی مشخص شد كه تمایز میان فعالیت های درون حوزه شغل و خارج از حوزه شغل چندان مشخص و آشكار نیست. لذا باید رفتار شهروندی سازمانی را به طور انعطاف پذیر تعریف كرد.

  یكی از تعاریف اولیه كه مورد قبول بسیاری از محققان قرار گرفته است، توسط ارگان (1988) مطرح شده است: 

  " رفتار شهروندی سازمانی شامل رفتار های اختیاری  كاركنان است كه جزء وظایف رسمی آنها نیست و مستقیما توسط سیستم رسمی پاداش سازمان در نظر گرفته نمی شود ولی میزان اثر بخشی كلی سازمان را افزایش می دهد. ")ارگان؛ 1988)

  متغیر دیگری كه در این تحقیق به آن پرداخته خواهد شد یادگیری سازمانی می باشد. یكی از كاملترین تعاریفی كه در مورد یادگیری ارائه شده است یادگیری را فرایند یافتن خطا و اصلاح آن می داند. در فصل دوم به صورت مفصل به تشریح این دو متغیر و ارتباط میان آنها خواهیم پرداخت. اما فصل اول این تحقیق شامل مطالب ذیل خواهد بود: بیان مسئله تحقیق؛ اهمیت و ضرورت تحقیق؛ اهداف و فرضیات تحقیق؛ روش های تحقیق و تجزیه و تحلیل اطلاعات و نهایتا زمان بندی تحقیق مشخص خواهد شد.

  کلمات کلیدی:

  كاركنان

  عمکرد سازمان

  یادگیری سازمانی

  رفتار شهروندی سازمانی

  2-1- بیان مسئله پژوهش

  در مقدمه ذكر شد كه رفتار شهروندی سازمانی شامل رفتار های اختیاری  كاركنان است كه جزء وظایف رسمی آنها نیست و مستقیما توسط سیستم رسمی پاداش سازمان در نظر گرفته نمی شود ولی میزان اثر بخشی كلی سازمان را افزایش می دهد. نكته دیگر اینكه احتمالا پیش بینی و ارزش گذاری این رفتارها به كمك معیار هایی كه به نگرش ها و حالات كاركنان توجه می كنند، بهتر از معیار های متداول ارزیابی عملكرد است ، چراكه جنبه ارادی و اختیاری این رفتارها بسیار برجسته تر رفتارهای عادی یك شغل است. همچنین اثرات مفید رفتار شهروندی سازمانی بر زمینه های اجتماعی، روانشناسی، سازمانی، و سیاسی یك سازمان با ارزش تر از اثرات آن بر شاخص های كمی و عملكردی است)فار؛ 2004)

  درباره ابعاد رفتار شهروندی سازمانی هنوز یك توافق واحد بین محققان وجود ندارد. برای مثال ابعادی نظیر رفتارهای كمك كننده، رادمردی و گذشت، وفاداری سازمانی، پیروی از دستورات، نوآوری فردی، وجدان، توسعه فردی، ادب و ملاحظه، فضیلت مدنی، نوع دوستی و ... در تحقیقات مختلف به عنوان ابعاد شكل دهنده رفتار شهروندی سازمانی مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین بعضی محققان بین رفتارهای شهروندی در رابطه با دیگر افراد و نیز در رابطه با كل سازمان تفاوت قائل شده اند.)پاداسكف؛ 2000).

  ابعادی كه بیشترین توجه را میان محققین به خود جلب كرده اند عبارتند از:

  نوع دوستی(فداكاری) ، وجدان(وظیفه شناسی) ، ادب وملاحظه(توجه و احترام) ، راد مردی و گذشت(پایداری و تحمل پذیری) ، فضیلت مدنی(مشاركت مدنی) 

  این پنج بعد توسط ارگان در سال 1988 مطرح شدند و پاداسكف و همكارانش در سال 1990 با كمك روش تحلیل عاملی برای هركدام از این پنج بعد، مقیاس سنجش استانداردی ایجاد كردند كه این مقیاس ها در سالهای بعد برای سنجش رفتار شهروندی سازمانی مورد استفاده بسیاری از محققان قرار گرفته است. (ارگان؛ 1988 و پاداسكوف؛ 1990).

  فهرست مطالب

  فصل دوم: مبانی نظری

  مقدمه 13

  2-1-1) بخش اول: یادگیری سازمانی  15

  2-1-2) توپولوژی رویكردهای مطالعه در حوزه یادگیری سازمانی 17

  2-1-3) یادگیری فردی 18

  2-1-4) یادگیری سازمانی 24

  2-1-5) مهارت های یادگیری 27

                              2-1-5-1) تفكر سیستمی 28

                                 2-1-5-2) مدلهای ذهنی 29

                              2-1-5-3)  شایستگی شخصی 29

                                 2-1-5-4)یادگیری خود هدایتی 30

                                 2-1-5-5)گفتمان 30

  2-1-6) سازمان یادگیرنده 31

  2-1-7) قابلیت یادگیری 32

  2-1-8) معماری سازمان یادگیرنده 35

  2-1-9) ابزارها؛ تئوری ها و مدل های سازمان یادگیرنده 36

  2-1-10)موانع یادگیری 39

                  2-1-10-1) اطلاعات اریب 39

                   2-1-10-2) خطا در تفسیر 39

                   2-1-10-3) ناتوانی در اقدام 40

                   2-1-10-4) ناتوانی كوری 40

                    2-1-10-5) ناتوانی حل سرانگشتی مسائل 40

                    2-1-10-6)  ناتوانی فقدان تنوع 40

                    2-1-10-7) ناتوانی همبستگی قوی 41

                  2-1-10-8)  ناتوانی معلولیت 41

                   2-1-10-9)   ناتوانی یادگیری خرافی 41

                    2-1-10-10) ناتوانی انتشار ناكارامد 41

  2-1-11)سبكهای یادگیری 42

  2-1-12) مولفه های یادگیری سازمانی 44

  2-1-13)تشریح مولفه های یادگیری سازمانی مورد استفاده درتحقیق براساس مدل دیانی 50

  2-1-14) جمع بندی یادگیری سازمانی 53

  رفتار شهروندی سازمانی 54

   2-2-1) مقدمه (تعاریف و تاریخچه ) 55

  2-2-2) انواع رفتار شهروندی 57

  2-2-3) ابعاد رفتار شهروندی سازمانی  59

                     2-2-3-1) فداكاری 59

                     2-2-3-2) توجه و  احترام 60

                     2-2-3-3) وظیفه‌شناسی 60

                     2-2-3-4)پایداری یا تحمل پذیری 60

                     2-2-3-5) مشاركت مدنی  62

  2-2-4) عوامل تاثیرگذار بر رفتارشهروندی سازمانی 62

  2-2-5) چگونه رفتار شهروندی بر عمکرد سازمان تاثیر می گذارد؟ 63

  2-2-6) سرمایه اجتماعی به عنوان مزیت رقابتی 64

                2-2-6-1) ابعاد سرمایه اجتماعی 64

                                  2-2-6-1-1) بعد ساختاری سرمایه اجتماعی 64

                                  2-2-6-1-2)بعد ارتباطی سرمایه اجتماعی 64

                                  2-2-6-1-3)بعد شناختی سرمایه اجتماعی 65

                 2-2-6-2) الگوی ارتباط رفتارشهروندی و توسعه سرمایه اجتماعی و تاثیر آن در عملکرد سازمانی 65

  2-2-7) عواملی كه شهروندی كاركنان را ارتقاء و پرورش می‌‌دهند: 69

                       2-2-7-1) رضایت شغلی 69

                       2-2-7-2)رهبری تحول آفرین 69

                       2-2-7-3) درگیری شغلی و شغل‌ها و مأموریتهای جذاب  69

                       2-2-7-4) حمایت سازمانی 70

                       2-2-7-5) عدالت سازمانی  70

                       2-2-7-6)خصوصیات و خصلت‌های شخصی كاركنان 72

  2-2-8) سیاست و اقدامات سازمانی كه رفتار شهروندی را تشویق و ترغیب می‌كنند 73

                    2-2-8-1) استخدام و جذب 73

                    2-2-8-2)آموزش و توسعه 73

                    2-2-8-3)ارزیابی عملكرد و جبران پرداخت 74

                    2-2-8-4) سیستم‌های غیر رسمی رفتار شهروندی را تشویق و ترغیب می‌كنند 74

                    2-2-8-5)پیوند و روابط بین فردگرایی, جمع‌گرایی و رفتار شهروندی سازمانی 77

  2-2-9) رفتارهای ضد شهروندی  و عوامل موثر بر آن 79

                    2-2-9-1) رفتارهای ضد شهروندی 79

                    2-2-9-2)عوامل تاثیر گذار بر رفتار ضد شهروندی در محیط های فروش 80

                                     2-2-9-2-1)عدالت سازمانی 80

                                    2-2-9-2-2)رقابت های درون موسسه 81

                                    2-2-9-2-3)استرس شغلی 82

                                    2-2-9-2-4)تناسب سازمانی 82

                                    2-2-9-2-5)حیطه كنترل 83

                                    2-2-9-2-6)درون گرائی 83

                                    2-2-9-2-7) خودكنترلی 84

  2-2-10) جنبه‌های منفی رفتار شهروندی (كنترل و مهار برخی از دامهای بالقوه رفتار شهروندی سازمانی) 85

                    2-2-10-1) شهروندی و مدیریت تسخیر احساسات 85

                    2-2-10-2)هزینه‌های بالقوه رفتار شهروندی 85

                    2-2-10-3)شهروندی افزاینده (روز افزون) 86

  2-2-11) روابط بین شهروندی عادی و رفتار شهروندی 86

  2-2-12) آیا شهروندان خوب عادی, شهروندان خوب سازمانی را بناء می‌كنند؟  87

  2-3) بررسی ارتباط میان یادگیری سازمانی و رفتار شهروند سازمانی   89

  2-4) پیشینه تحقیق 92

  منابع و مآخذ 

  قیمت فایل فقط 57,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : مبانی نظری ارزیابی رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی , یادگیری سازمانی , رفتار شهروندی سازمانی , یادگیری سازمانی در سازمانهای دولتی , رفتار شهروندی سازمانی در سازمانهای دولتی , رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی , مبانی نظری رابطه یادگیری سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی


برچسب‌ها: مبانی,نظری,ارزیابی,رابطه,یادگیری,سازمانی,با,رفتار,شهروندی,سازمانی,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۶:۴۷ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز

بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز
  بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز دسته: روانشناسی
  بازدید: 343 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 395 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 72

  هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز در سال تحصیلی 961395 می باشد پرسشنامه های استفاده شده در اینپژوهش ضمیمه ی فایل شده است

  قیمت فایل فقط 49,000 تومان

  خرید

  روانشناسی و علوم تربیتی

  بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز در سال تحصیلی 96-1395

  چكیده :

  در این تحقیق با تأكید بر نقش هیجان ها در زندگی انسان، اجزای هوش هیجانی و رابطه هیجان و تفكر اشاره شد. سپس توانایی های هوش هیجانی به عنوان راه حل بسیاری از معضلات اجتماعی، فرهنگی، آموزشی معرفی شده و در ادامه تاریخچه هوش هیجانی و زمینه های كاربردی متعدد آن در زندگی شخصی و اجتماعی افراد مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به نقش مهم رضایت زناشویی بر سلامت های جسمانی افراد، به عوامل متعدد شناختی، وضعیت اقتصادی و عقیدتی كه بر رضایت زناشویی موثرند اشاره شد و هدف این بود كه بررسی کنیم آیا میان هوش هیجانی و رضایت زناشویی دانشجویان متاهل رابطه ای وجود دارد؟ كه با توجه به اطلاعات جمع آوری شده و تجزیه و تحلیل آماری مشخص شد كه بین مهارت های درون فردی (از مولفه های هوش هیجانی) و رضایت زناشویی رابطه منفی و معناداری (در سطح p =0.05) وجود دارد و بین مهارت های میان فردی (از مولفه های هوش هیجانی) و رضایت زناشویی رابطه مثبت و معناداری (در سطح p =0.05) وجود دارد و بین سایر مولفه ها هوش هیجانی و رضایت زناشویی ارتباط خاصی مشاهده نشد.

  کلمات کلیدی :

  هوش هیجانی

  رضایت زناشویی

  دانشجویان متاهل

  فهرست مطالب

  عنوان                                                                                                                              صفحه

  چكیده ............................................................................................................................ 1

  فصل اول: كلیات تحقیق ..................................................................................................... 2

  1-1 مقدمه ...................................................................................................................... 3

  1-2 بیان مسأله ................................................................................................................ 4

  1-3 اهمیت و ضرورت تحقیق ............................................................................................... 6

  1-4 اهداف تحقیق ............................................................................................................. 7

  1-5 سوالات تحقیق ........................................................................................................... 7

  1-6 فرضیه ها.................................................................................................................... 8

  1-6-1 فرضیه های اصلی..................................................................................................... 8

  1-6-2 متغیرهای تحقیق ..................................................................................................... 8

  1-7 تعاریف نظری............................................................................................................... 8

  1-8 تعاریف عملیاتی .......................................................................................................... 9

  فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق....................................................................................... 10

  2-1 مقدمه ..................................................................................................................... 11

  2-2 تعریف هوش ............................................................................................................. 11

  2-3 هیجان و هوش هیجانی .............................................................................................. 12

  2-3-1 رابطه هیجان با تفكر ................................................................................................ 13

  2-3-2 تاریخچه هوش هیجانی ............................................................................................ 13

  2-3-3 هوش هیجانی چیست؟............................................................................................ 14

  2-3-3-1 آگاهی از هیجان های خود ..................................................................................... 15

  2-3-3-2 بیان هیجان ها...................................................................................................... 15

  2-3-3-3 آگاهی از هیجان های دیگران .................................................................................. 16

  2-3-3-4 مدیریت هیجان ها.................................................................................................. 16

  2-3-4 نظریات مطرح شده در حوزه هوش هیجانی .................................................................. 16

  2-3-4-1 تئوری هوش هیجانی گلمن .................................................................................... 18

  2-3-4-2 تئوری هوش هیجانی از دیدگاه بار- اون ..................................................................... 18

  2-3-5 شناسایی حالت های هیجانی .................................................................................. 22

  2-3-5-1 شناسایی حالت های هیجانی خود......................................................................... 23

  2-4 رضایت زناشویی ........................................................................................................ 24

  2-4-1 بررسی علل نارضایتی از زندگی زناشویی ................................................................... 25

  2-5 رضایت زناشویی و هوش هیجانی ................................................................................. 29

  2-5-1 هوش عاطفی و نقش آن در تحكیم پیوند زناشویی ........................................................ 30

  2-6 تحقیقات انجام شده در زمینه هوش هیجانی و رضایت زناشویی ......................................... 32

  فصل سوم: روش تحقیق.................................................................................................... 34

  3-1 مقدمه ..................................................................................................................... 35

  3-2 روش تحقیق ............................................................................................................. 35

  3-3 جامعه آماری و روش نمونه گیری .................................................................................. 35

  3-4 ابزار تحقیق .............................................................................................................. 35

  3-4-1 پرسشنامه هوش هیجانی بار- آن (EQ-i) ................................................................. 36

  3-4-1-1 پایایی پرسشنامه هوش هیجانی بار- آن................................................................. 36

  3-4-1-2 روایی پرسشنامه هوش هیجانی بار- آن.................................................................. 36

  3-4-1-3 روش اجراء نمره گذاری (EQ-i) ........................................................................... 37

  3-4-2 پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ............................................................................. 39

  3-4-2-1 پایایی پرسش نامه انریچ....................................................................................... 40

  3-4-2-2 روایی پرسش نامه انریچ....................................................................................... 40

  3-4-2-3 شیوه نمره گذاری پرسش نامه انریچ....................................................................... 41

  3-5 روش تجزیه و تحلیل داده ها ....................................................................................... 35

  فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها.................................................................................... 43

  4-1 مقدمه .................................................................................................................... 44

  4-2 بخش اول ) توصیف داده ها.......................................................................................... 44

  4-2-1 توصیف نمرات رضایت زناشویی نمونه مورد بررسی........................................................ 45

  4-3 بخش دوم ) بررسی و آزمون فرضیه ها.......................................................................... 48

  4-3-1 بررسی فرضیه تحقیق ............................................................................................ 48

  فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات................................................................................. 52

  5-1 مقدمه ................................................................................................................... 53

  5-2 نتیجه گیری ............................................................................................................ 56

  5-3 پیشنهادات ............................................................................................................. 57

  5-4 محدودیت های تحقیق ............................................................................................. 57

  فهرست منابع .............................................................................................................. 59

   

  فهرست جداول

  عنوان                                                                                                                           صفحه

  جدول 4-1 توزیع فراوانی نمرات رضایت زناشویی طبقه بندی شده مورد بررسی .........................44

  جدول 4-2 شاخص های آماری رضایت زناشویی نمونه مورد بررسی.........................................45

  جدول 4-3 توزیع فراوانی نمرات مهارت های درون فردی (از مولفه های هوش هیجانی) .............. 46

  جدول 4-4 توزیع فراوانی نمرات مهارت های میان فردی (از مولفه های هوش هیجانی)............... 46

  جدول 4-5 توزیع فراوانی نمرات سازگاری (از مولفه های هوش هیجانی)................................. 47

  جدول 4-6 توزیع فراوانی نمرات کنترل استرس (از مولفه های هوش هیجانی)......................... 47

  جدول 4-7 توزیع فراوانی نمرات خلق عمومی (از مولفه های هوش هیجانی)...........................47

  جدول 4-8 شاخص های آماری مؤلفه‌های هوش هیجانی نمونه مورد بررسی...........................48

  جدول 4-9 آزمون پیرسون بین رضایت زناشویی و مهارت های درون فردی.................................49

  جدول 4-10 آزمون پیرسون بین رضایت زناشویی و مهارت های میان فردی...............................49

  جدول 4-11 آزمون پیرسون بین رضایت زناشویی و سازگاری..................................................50

  جدول 4-12 آزمون پیرسون بین رضایت زناشویی و کنترل استرس ..........................................50

  جدول 4-13 آزمون پیرسون بین رضایت زناشویی و خلق عمومی............................................51

  مقدمه :

  روانشناسان درصدد شناسایی عواملی هستند كه با استفاده از آن ها بتوان افراد را در زندگی فردی و اجتماعی یاری داد. یكی از مباحث مورد توجه آنان، نقش هوش به عنوان عامل موفقیت انسان است كه در این زمینه رویكردهای متفاوتی وجود دارد.

  در گذشته، تمركز اغلب روانشناسان، بر فرآیندهای شناختی و هوش عمومی بوده است. دیدگاه های سنتی هوشبهر تصوری محدود از استعدادهای انسان داشتند و برای هوش فرد، محدودیت قائل شده و آن را ارثی، نسبتاً ثابت و نیز قابل تغییر می دانستند. گذشت زمان و تجربه‌های علمی ثابت كرد كه بسیاری از افراد كه در نمرات پیشرفت تحصیلی و آزمون های هوش ربته بالایی را كسب می كنند، در فراز و نشیب های زندگی شخصی و اجتماعی و بحران های روزمره كفایت و شایستگی لازم را از خود نشان نداده و فاقد مهارت های لازم هستند. در عمل، هوشبهر بالا تضمین كننده شخصیت اجتماعی، موفقیت و خشنودی در زندگی نیست.

  هوارد گاردنردر سال 1983 ، با طرح نظریه هوش چند عاملی خود، از مفهوم هوشبهر به عنوان عاملی منفرد و تغییرناپذیر فراتر رفته و تصویر غنی تر و گسترده تری از هوش را ارائه نمود. او با مطرح كردن، هوشبهر درون فردی به عنوان كلیه خودشناسی و هوش بین فردی به معنای توانایی درك افراد دیگر، الگویی دقیق و واقعی برای استفاده ثمربخش در طول زندگی معرفی نمود.

  گرچه در توصیف گاردنر از هوش فردی، شناخت احساسات مطرح شد، اما به نظر می رسید كه هنوز به عواطف و هیجانات آن گونه كه متناسب با نقش پیچیده آن ها در زندگی انسان باشد، پرداخته نشده است. جان مایر و پیتر سالووری در سال 1989، به این روال كه چه چیزهایی موجب كسب موفقیت افراد در زندگی می شود. اصطلاح هوش هیجانی را مطرح نموده و برای اولین بار در مقالات آموزشی خود این گونه معرفی نمودند. هوش هیجانی توانایی است كه امكان درك احساسات و هیجان های خود و دیگران را به فرد می دهد تا با استفاده از این قابلیت بتواند تفكر و عملكرد خود را هدایت كند. 

  توجه :

  پرسشنامه های بکار رفته در این پژوهش ضمیمه ی فایل شده است.

  لیست پرسشنامه ها :

   

  پرسشنامه هوش هیجانی بار-

  • پرسشنامه هوش هیجانی بار-ان
  • پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ

  قیمت فایل فقط 49,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز , بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل دانشگاه پیام نور مرکز اهواز , بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل , بررسی رابطه بین هوش هیجانی و رضایت زناشویی , هوش هیجانی , رضایت زناشویی , دانشجویان متاهل , پرسشنامه هوش هیجانی باران , پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ , EQi


برچسب‌ها: بررسی,رابطه,بین,هوش,هیجانی,و,رضایت,زناشویی,در,بین,دانشجویان,متاهل,دانشگاه,پیام,نور,مرکز,اهواز,
+ نوشته شده در شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۰:۵۵ توسط سامان سم دسته : نظر(0)